Skip to content Skip to footer

Poznaj reklamy AdWords!

Reklama AdWords w ostatnim czasie mocno zyskała na własnej popularności. Wszystko dlatego, że pozwala ona na wyświetlenie linków sponsorowanych w wynikach wyszukiwania Google, a także bannerów i reklam tekstowych na stronach sieci. Co ciekawe, wszystko jest rozliczane na dwóch zasadach – CPC, to jest Cost Per Click oraz CPM, czyli Cost Per mille.

Czym jest AdWords reklama?

Reklamy AdWords to nic innego, jak system reklamowy Google, który wyświetla reklamy tekstowe oraz graficzne kolejno w wyszukiwarce lub w sieci reklamowej. Ten podział jest bardzo ogólny, jednak można wymienić również osobne typy, takie jak między innymi reklama wideo, reklama aplikacji oraz kampania produktowa.

Reklama AdWords polega na tym, że linki sponsorowane wyświetlają się nad wynikami organicznymi, czyli naturalnymi. Warto jednocześnie wspomnieć, że pierwsze wyniki płatne w Google pojawiły się już w 2000 roku i ich forma od tamtej pory niewiele się zmieniło.

AdWords reklama: zalety

Nie da się ukryć, że reklamy adwords niosą ze sobą wiele zalet. Warto o nich wspomnieć, ponieważ jest to jedna z najbardziej efektywnych oraz skutecznych form współczesnego marketingu.

Po pierwsze, kampania AdWords zaraz po uruchomieniu wyświetla pierwsze linki sponsorowane, a potencjalni klienci zaczynają interesować się promowaną stroną. Po drugie, kampanie AdWords można bez większych problemów modyfikować, to jest zmieniać słowa kluczowe, wielkość budżetu, treść reklamy i tym podobne. Oznacza to więc, że reklamodawca może zmieniać komunikaty reklamowe, dopasowując je do aktualnej oferty.

Warto jednocześnie wspomnieć, że efekty kampanii można bez większych problemów mierzyć. Wszystko ze względu na odpowiednią konfigurację konta, która pokazuje w późniejszym czasie, czy reklamy przyniosły założone cele. Oprócz tego, Google Ads charakteryzuje się dużą precyzją. Za sprawą różnych możliwości kierowania reklam, trafiają one do zainteresowanych użytkowników, którzy poszukują konkretnej usługi, bądź produktu.

Typy kampanii AdWords

Kampania AdWords jest dzielona na kilka typów. Są one uzależnione od miejsca wyświetlania reklamy, jej celów i tym podobne. Przede wszystkim najbardziej powszechny podział to taki, który rozróżnia kampanie prowadzone w różnych sieciach, na przykład sieci reklamowej, sieci YouTube i tak dalej.