Skip to content Skip to footer

Pościel dziecięca – jaka kupić dla 3 latka?

Wybór pościeli dziecięcej jest duży, także rodzice powinni znaleźć model idealny dla swojego maluszka. Czym kierować się podczas zakupu pościeli? Jaką pościel wybrać? W jakim rozmiarze i z jakiego materiału?

W jakim rozmiarze?

Rozmiar pościeli musi być dopasowany do potrzeb dziecka. Pierwsza pościel zazwyczaj jest kupowana w rozmiarze 80×100 cm, dla 2-5 latków odpowiednia będzie pościel dziecięca 100×135. Wszystko zależy od tego, ile lat aktualnie ma nasza pociecha. Rozmiar musi być odpowiedni, ale warto też słuchać potrzeb malucha, niektóre dzieci nie lubią okrywać się kołdrą, inne muszą być szczelnie przykryte od stóp do głów.

Z jakiego materiału pościel dla dziecka?

Pościel dziecięca do łóżeczka 100×135 musi być wykonana z odpowiedniego materiału. W tym wypadku duże znaczenie ma pora roku. Latem może sprawdzić się pościel dla dzieci 100×135 wykonana z satyny. Jest to materiał bardzo przyjemny w dotyku, ale chłodny, delikatnie połyskujący. To bardzo dobra propozycja na ciepłe dni. Zimą przyda się pościel dziecięca 100×135 wykonane z grubszego materiału na przykład z perkalu, który jest trwały, odporny na rozciąganie, można go prac i nie traci na wyglądzie. Sprawdzi się również dżersej, warto wybierać pościel o gęstym splocie, dzięki temu będzie trwalsza. Odpowiednia będzie też pościel dziecięca do łóżeczka 100×135 z kory, ten materiał się nie gniecie, jest trwały, lekki, ale nieco szorstki, także trzeba uważać.

Wybór pościeli dla dzieci jest duży, więc można wybrać taką, która będzie w 100% odpowiadać naszemu maluszkowi. Pościel dla dzieci 100×135 powinna zapewniać odpowiedni komfort cieplny, ale dziecko nie może się też przegrzewać. Kluczowe jest też, aby wybrać odpowiednie wypełnienie kołdry.

W jakim wzorze?

Jeżeli kupujemy pościel dla starszego dziecka, zwróćmy uwagę także na jej wzór, być może pociecha ma jakieś specjalne życzenia. Dzieci uwielbiają spać pod pościelą z ulubionymi bohaterami bajek. Dajmy maluchowi zdecydować o tym, pod czym będzie spać, przy czym oczywiście zwracajmy uwagę na jakość materiału, a nie tylko na kolory czy wzór. Najlepiej, żeby poście była w 100% bawełniana, nie mniej jednak nawet w tym wypadku trzeba uważać, bo bawełna również może być bardzo słabej jakości. Pościel dla dziecka to inwestycja na kilka lat, więc nie ma sensu przesadnie na niej oszczędzać.