Skip to content Skip to footer

Jak poprawić jakość snu?

Istnieje wiele sposobów na to, by poprawić jakość snu. Wietrzymy nasze sypialnie, dbamy o odpowiednią temperaturę, relaksujemy się przed spaniem czytając książkę. Jednak nie każdy wie, jak duże znaczenie ma prześcieradło.

Wybór prześcieradła

Wybór odpowiedniego prześcieradła, to często pomijany aspekt podczas wystroju sypialni. Wiele osób nie przywiązuje zbytniej uwagi do tego, by wybrać taki produkt, który zapewni jak najwięcej korzyści. Warto pamiętać, że wygodne prześcieradło może znacznie poprawić jakość snu. Warto zatem zwrócić uwagę na prawidłowo dobrane rozmiary prześcieradeł oraz tkaniny, z jakich są wykonane.

Do wyboru jest wiele różnych materiałów, między innymi bawełna, frotte, jersey, flanela oraz satyna bawełniana. Kupując prześcieradło należy wziąć pod uwagę nasze potrzeby. Jeśli zależy nam na naturalnym i przewiewnym materiale, wybierzmy taki, który wykonany jest z bawełny. Jest ona trwała i odpowiednia dla alergików. W chłodne dni, ciepło zapewni nam prześcieradło flanelowe lub z frotte. Natomiast w lecie, doskonale sprawdzi się chłodząca satyna bawełniana. Wybierając wygodne prześcieradło, skutecznie poprawimy jakość snu.

Decydując się na zakup, weźmy pod uwagę rozmiary prześcieradeł. Należy je dobrać odpowiednio do wielkości materaca, co zapewni nam komfort podczas spania. Warto rozważyć nabycie produktu z gumką. Nie tylko ułatwi nam to jego nakładanie, ale sprawi również, że nie będzie się przesuwać. Do wyboru jest wiele różnych rozmiarów prześcieradeł, na przykład 140×200 cm, 160×200 cm, 180×200 cm, 220×200 cm.

Dbanie o pościel

Odpowiednie dbanie o pościel może znacząco wpłynąć na jakość snu. Należy pamiętać o jej regularnym praniu, zgodnie z zaleceniami producenta, dotyczącymi temperatury prania. Warto również użyć odpowiedniego detergentu, który sprawi, że nasza pościel, wraz z prześcieradłem, będzie czysta i miękka. Nie zapominajmy o tym, by po przebudzeniu przewietrzyć sypialnię. Dzięki temu pościel zyska świeżość i będzie nam się lepiej spało.

Ponieważ w łóżku spędzamy znaczną część życia, warto o nie zadbać w jak najlepszy sposób. Służy nam przecież nie tylko do spania, ale również do odpoczynku w ciągu dnia, na przykład podczas czytania książki lub oglądania telewizji. Dlatego niezmiernie ważnym aspektem dotyczącym pościeli, jest unikanie jedzenia w łóżku. Okruchy na prześcieradle to szybki sposób na pogorszenie jakości snu. Warto również pamiętać, żeby nie pozwalać zwierzętom domowym wchodzić na łóżko. Mogą one nie tylko zniszczyć pościel, ale również zostawią trudną do usunięcia sierść. Dlatego warto dbać o to, by spać na czystym i wygodnym prześcieradle.