Skip to content Skip to footer

Co-packing: krótki przewodnik

W jaki sposób przeciągnąć klientów? To pytanie, które stale zadaje sobie praktycznie każdy przedsiębiorca. Czy lepiej jest inwestować w poprawę produktu, w poszerzenie oferty, a może w coś jeszcze innego? No właśnie – zajmijmy się tą kategorią „inne”, tam bowiem znajdziemy bardzo ciekawe usługi proponowane nam przez przeróżne firmy outsourcingowe.

Co-packing, czyli hit ostatnich lat

Dużą popularnością zaczyna cieszyć się tu ostatnio co-packing. Co to jest? Otóż co-packing jest to pojęcie, które dość szeroko odnosi się do pakowania produktów, przepakowywania ich, tudzież wymiany opakowań. Jak zatem widać – definicja co-packingu nam za wiele nie mówi.

Trzeba bowiem podkreślić, że celem co-packingu jest nie tyle zwykłe pakowanie towarów, lecz takie pakowanie produktów, aby zadbać o naprawdę wysoki poziom estetyki. Często firmy zajmujące się co – packingiem posiadają także specjalistów od reklamy.

Piękne opakowania kluczem do sukcesu?

Jednak każdy logicznie myślący przedsiębiorca zapyta teraz zapewne – po co inwestować w estetyczne pakowanie produktów? Czy nie wystarczy zwykłe? Owszem – generalnie wystarczy. Jednak co udowodniła już psychologia estetyczne pakowanie towarów wpływa na zdanie klienta o przedmiocie, o firmie. Taka jest ludzka natura – liczy się dla nas ładne opakowanie.

Efekt psychologiczny ładnego pakowania towarów

Jak dokładniej to działa? Pomyślmy sami, jak często mówimy w sklepie albo dostając przesyłkę „jaki piękny produkt, a jeszcze jak ślicznie zapakowany”. W efekcie częściej zamawiamy produkty danej firmy, szczególnie zaś, jeśli mamy komuś kupić prezent. Warto bowiem podkreślić, że ładne opakowanie produktów powoduje od razu, że myślimy, iż jest to na pewno bardzo ekskluzywny produkt i wyjątkowa marka.

Estetyczne opakowanie towarów jako forma reklamy

Warto jeszcze dodać, że często na opakowaniu umieszczany jest drobny napis czy symbol nawiązujący do naszej firmy. Takie opakowanie stanowi wówczas bardzo skuteczną, mało inwazyjną reklamę.

Komu przyda się co-packing?

Które firmy szczególnie mogą zyskać na wprowadzeniu co-packingu? Na pewno wszystkie te, które zajmują się wysyłką produktów. To przecież oczywiste, że wolimy dostać ładnie zapakowaną książkę, niż w pomiętym tekturowym pudełku. Ponadto warto zainwestować w co-packing, jeśli tworzymy różne kosze podarunkowe, upominki, oferty specjalne itd. Wówczas na pewno wiele zyskamy wprowadzając do firmy estetyczne, eleganckie opakowania. Warto także zainwestować w takie rozwiązanie, jeśli jakąś linię produktu chcemy wypuścić na rynek jako szczególnie ekskluzywną.