Skip to content Skip to footer

Peeling – zabieg niezbędny dla skóry

Każda kobieta powinna systematycznie, dwa lub trzy razy w tygodniu, wykonywać peeling ciała oraz twarzy. Zwłaszcza zabieg złuszczania cery jest istotny, gdyż zalegające na twarzy komórki obumarłej skóry zatykają pory skóry i przyczyniają się do powstawania niedoskonałości.

Domowe zabiegi mogą nie wystarczyć

Peeling można wykonywać z wykorzystaniem bardzo różnych produktów: szorstkiej rękawicy lub gąbki, kawy, cukru czy soli, a także sklepowych produktów. Do wyboru są peelingi mechaniczne, z ostrymi drobinkami, jak również enzymatyczne, które rozpuszczają martwe komórki skóry, działając delikatniej.

O ile jednak peeling ciała nie powinien nastręczać nikomu problemów, tak złuszczanie cery nie zawsze jest w pełni skuteczne w domowych warunkach. Od czasu do czasu skórę twarzy powinno się złuszczyć dogłębnie, co pozwoli usunąć nie tylko szorstki naskórek, ale też niedoskonałości.

Najlepszy wybór – peeling medyczny

Kiedy chce się zapewnić swojej skórze idealną pielęgnację w zakresie złuszczania, warto wybrać się na peeling medyczny w Warszawie. Czasami na zabieg ten kierują lekarze dermatolodzy – jest on polecany zwłaszcza jako remedium na trądzik i zaskórniki.

Nie trzeba jednak konsultować się z lekarzem, by móc wykonać ten zabieg, wystarczy odwiedzić dobry salon oferujący peeling medyczny w Warszawie, by mieć pewność, że preparat wykorzystywany do jego przeprowadzenia zostanie dobrze dobrany przez wykwalifikowany personel.

Jest to znakomity wybór dla wszystkich osób, które walczą z niedoskonałościami cery. Kwasy wykorzystywane do złuszczania silnie wysuszają skórę i w następstwie powodują jej mocne złuszczenie. Skutkuje to nie tylko usunięciem zrogowaciałego naskórka, ale też niedoskonałości takich jak nadmiar sebum, zaskórniki, przebarwienia, a nawet drobne zmarszczki!

Znakomity zabieg dla każdej skóry

Może się wydawać, że ze względu na tak silne działanie, tego rodzaju peeling jest odpowiedni tylko dla odpornej cery. Nic jednak bardziej mylnego. Do przeprowadzania peelingu medycznego w warszawskich gabinetach wykorzystuje się różne preparaty, głównie kwasy owocowe.

Ich duży wybór pozwala dobrze dobrać je do potrzeb cery. Sprawia to, że tego rodzaju zabieg można przeprowadzać nawet na skórze wrażliwej czy trądzikowej – po prostu wybiera się wtedy delikatniejszy preparat. Oczywiście nie można też wówczas wykonywać takiego peelingu zbyt często.

Trzeba też pamiętać, że skóra po peelingu medycznym jest wrażliwa na działanie promieni słonecznych. Zaleca się więc, by zabieg ten wykonywać od jesieni do wiosny, a po jego wykonaniu używać kremów z filtrem przeciwsłonecznym.