Skip to content Skip to footer

Peeling w Warszawie

Niewłaściwe wykonywanie peelingu w domu może wiązać się z przykrymi konsekwencjami dla naszej skóry. Wskazane jest zatem skorzystanie z fachowego peelingu, który wykona kosmetyczka. Możemy udać się na peeling w Warszawie, gdzie znajdziemy mnóstwo gabinetów wykonujących tego typu zabiegi.

Czym jest peeling?

Peeling jest zabiegiem stosowanym w dermatologii i kosmetyce, który polega na złuszczaniu naskórka. Ma on za zadanie poprawić wygląd cery i nadać jej jędrności. Stosuje się go w przypadku zmian potrądzikowych, wystąpienia zmarszczek, przebarwień i tym podobne.Peeling dzielimy na fizyczny, mechaniczny lub chemiczny. Wszystko zależy od danej metody złuszczania. Jeśli chodzi o głębokość usuniętych warstw naskórka, wtedy mówimy o peelingu powierzchownym, głębokim lub średniogłębokim.

Kosmetyki używane do peelingu są dostępne w drogeriach i aptekach. W ich składzie znajdziemy enzymy, które rozpuszczają martwy naskórek (np. substancje ścierne). Wiele kobiet korzysta z takich kosmetyków w domu, dobierając je do swojej cery. Jeśli jednak pragniemy uzyskać jak najlepsze efekty, warto poszukać gabinetów kosmetycznych, które zajmują się tymi zabiegami. Jeśli chodzi o peeling w Warszawie, powinniśmy bez problemu znaleźć wielu specjalistów z tego zakresu.

Peeling medyczny

Peeling medyczny jest wykonywane przez specjalistę. Polega na nałożeniu kwasu TCA na skórę pacjenta – jego intensywność zależy od stopnia natężenia. Po pewnym czasie lekarz neutralizuje jego działanie dzięki użyciu odpowiedniego preparatu.

Efekty peelingu

Od razu po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, a przez kilka dni napięta. Dochodzi bowiem do złuszczania, natomiast jego poziom zależy od potrzeb danego pacjenta. Efekty zauważymy zazwyczaj już po dwóch tygodniach. Po zastosowaniu kwasów lekarskich dochodzi głównie do; redukcji przebarwień, poprawy struktury skóry, spłycenia zmarszczek głębokich, pobudzenie regeneracji skóry, nadania skórze świeżości i blasku.

Jest kilka rodzajów peelingu, które specjalista dobiera do potrzeb pacjenta w zależności od problemów skórnych. Cel jednak jest podobny – peeling ma za zadanie złuszczać naskórek, nadając skórze młodzieńczości i redukując niedoskonałości. Korzysta z niego coraz więcej osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Profesjonalne zabiegi są ogólnodostępne, dlatego warto poznać oferty kilku gabinetów. Problemy ze skórą wymagają często podjęcia radykalnych kroków, a peeling może okazać się bardzo pomocny. Warto dbać o skórę każdego dnia, zapewniając jej świeżość i gładkość.