Skip to content Skip to footer

O co chodzi z tym pozycjonowaniem?

W świecie e-commerce nie jest wcale tak łatwo zaistnieć, ze względu na rosnącą konkurencję. Każdego roku przybywają nowe blogi, sklepy internetowe itd. Nie wystarczy mieć swojej witryny, aby osiągnąć sukces. Konieczne jest podjęcie odpowiednich działań, mających na celu wypromować stronę i zwiększyć jej widoczność. Z pomocą przychodzi pozycjonowanie.

Czym tak w ogóle jest pozycjonowanie i co można pozycjonować?

Każdy z pewnością słyszał o istnieniu czegoś takiego jak pozycjonowanie, ale dla wszystkich ten termin jest dobrze znany i zrozumiany. Na pozycjonowanie składa się wiele działań, których celem jest poprawienie widoczności witryny w wyszukiwarce internetowej. Działania te określane są w skrócie mianem SEO.

Z pozycjonowania korzysta się przede wszystkim w przypadku stron i sklepów internetowych. Nie jest to jednak jedyna możliwość. Jako, że blogosfera kwitnie, coraz więcej osób decyduje się na pozycjonowanie swojego bloga, z czym wiąże się oczywiście wiele korzyść.

Od czego uzależniona jest pozycja w wyszukiwarce?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, co tak naprawdę wpływa na to, że jedne strony są wysoko na liście wyników wyszukiwania, a inne gdzieś na szarym końcu. Okazuje się, że wyświetlane wyniki w wyszukiwarce nie są przypadkowe, ale uzależnione od algorytmów Google. Niestety nie ma co liczyć na to, że poznamy dokładny sposób ich działania, gdyż firma ich nie upublicznia.

Co ciekawe, na ustalenie pozycji w wyszukiwarce składa się wiele czynników, liczonych w setkach. Co więcej, ulegają one ciągłym zmianom. Algorytmy Google są bezustannie aktualizowane, przez co nie jest wcale tak łatwo nadążyć za nowymi rozwiązaniami. Zadaniem agencji seo jest prowadzenie działań w taki sposób, aby witryna była jak najbardziej przyjazna dla wyszukiwarki, przez co stanie się lepiej widoczna dla Internautów.

Co obejmuje usługa pozycjonowania?

Pozycjonowanie zbyt wiele nikomu raczej nic nie mówi. Chodzi tutaj głównie o działania SEO mające na celu zoptymalizowanie witryny i pozyskanie wartościowych linów. Agencja seo zajmuje się wprowadzaniem właściwych meta tagów, dokonuje zmian w treści, podejmuje się przebudowy kodu strony, podejmuje się działań związanych z sieciowych indeksowaniem witryny.

Należy pamiętać o tym, że pozycjonowanie jest procesem długotrwałym, którego efekty nie pojawiają się od razu. Pozycjoner nie może też zagwarantować osiągnięcia konkretnej pozycji w wyszukiwarce, gdyż nie ma wspływu na algorytmy.