Skip to content Skip to footer

Nowoczesne lampy

Dobrze rozplanowane oświetlenie to bardzo istotny element każdego pomieszczenia. Zapewnienie odpowiedniego natężenia światła, poprzez stosowne rozmieszczenie punktów świetlnych, właściwy dobór i natężenia i barwy, to kwestia kluczowa przy aranżowaniu wnętrza, niezależnie od stylu – w końcu przecież zarówno w lofcie i jak i pomieszczeniu urządzonym w sposób klasyczny, chcielibyśmy komfortowo funkcjonować.

Kinkiety, lampy i żyrandole

Ogólnie rzecz biorąc, oświetlenie pomieszczeń można podzielić na dwie większe grupy. Pierwszą z nich stanowi oświetlenie ogólne, tradycyjnie często w formie centralnie zawieszonego żyrandola obecnie także między innymi w formie halogenów czy opraw sufitowych. Głównym zadaniem tego rodzaju oświetlenia jest po prostu zapewnienie światła na danym obszarze. Często jednak okazuje się to być niewystarczające – w takiej sytuacji konieczne staje się zastosowanie dodatkowych źródeł światła w postaci oświetlenia miejscowego. Może to być kinkiet czy np. lampa stojąca w naszym salonie w miejscu, w którym lubimy zazwyczaj czytać książkę.

Nowoczesne oświetlenie

Oprócz funkcji czysto użytkowej, współczesne lampy i żyrandole częstokroć pełnią także funkcję ozdobną, dodając odpowiedniego charakteru wnętrzu, w którym są zainstalowane. Dopracowane, designerskie projekty nierzadką są ozdobą pomieszczenia, dlatego przy ich wyborze warto skupić się także na ich walorach estetycznych. Rzecz jasna równie istotny jest poziom wykonania czy jakość zastosowanych materiałów – to one decydują o tym, czy nasza lampa po dwóch latach będzie nadawała się do wymiany czy też może posłuży o wiele dłużej.

Barwa światła

Istotną kwestią jest także dobór odpowiadającej nam barwy oświetlenia. Nowoczesne oświetlenie labra i współczesne źródła światła oferują spory wybór kolorów światła, przy czym każdy z nich pasuje do nieco innego typu wnętrz. Najwięcej jednak zależy od naszych osobistych wnętrz i tak, jedni preferują światło białe i chłodne, drudzy zaś – nieco cieplejsze, żółte, dodające wrażenia przytulności i doskonale sprawdzające się przede wszystkim w domu.

Lampy Labra

Na polskim rynku z pewnością warte uwagi są produkty firmy Labra, oferującej między innymi lampy natynkowe, zawieszane czy wpuszczane, kinkiety, reflektory, profile czy systemy świetlne. Są to rozwiązania o prostej, nienarzucającej się formie, dzięki czemu sprawdzają się w każdym rodzaju wnętrza. Dla tych, którzy chcieliby przekonać się jak lampy Labra wyglądają w praktyce, producent na swojej stronie zamieszcza zdjęcia przykładowych realizacji.