Skip to content Skip to footer

Duże skupy konkurencją dla firm z wieloletnią tradycją

Skupy złota i srebra stają się coraz bardziej popularnym miejscem na mapie każdego miasta. Nowych właścicieli biznesu zachęca fakt niesłabnącej wartości złota i srebra na rynku i możliwość łatwego zarobku. Wielu posiadaczy cennych przedmiotów zawierających choćby domieszki złota czy srebra chętnie je sprzedaje, aby zarobić pieniądze. Własny skup złota czy srebra jest zatem znakomitym pomysłem na własny biznes, choć nie można powiedzieć, że jest to przedsięwzięcie pozbawione ryzyka.

Duża konkurencja

O złoto i srebro Polaków rywalizuje coraz więcej firm, które prosperują już prawie w każdym mniejszym i większym mieście. Nie tylko znane i sprawdzone marki jubilerskie czy lombardy, które niezmiennie cieszą się powodzeniem wśród klientów, prowadzi swoje firmy. Na rynek wchodzi coraz więcej dużych firm ze swoimi filiami w wielu miastach Polski. Prawdziwe giganty w branży. Mają one siłę pokonania mniejszej konkurencji, ponieważ zwykle posiadają dobrą, widoczną reklamę i chwytliwe hasła.

Ceny skupu metali szlachetnych

Skup srebra i złota od lat cieszy się dużym zainteresowaniem potencjalnych klientów. Co ważne, czynnikiem przyciągających posiadaczy cennych kruszców jest atrakcyjna cena, proponowana za przedmioty wykonane ze srebra czy złota. Duże firmy skupujące metale oferują bardzo konkurencyjne stawki za złoto czy srebro, dlatego z łatwością wygrywają z konkurencją – nawet tą, która na rynku istnieje od wielu lat. Skup złota czy srebra coraz częściej proponuje również pożyczki, które wprowadza jako dodatkową usługę. Jakie ceny skupu oferują duże firmy? Na stronach internetowych znajdziemy informacje: 85 zł za gram złota i 1,8 zł za gram srebra. Wszystko jednak uzależnione jest w dużej mierze od wagi oraz próby złota.

Srebrne monety i biżuteria

Rynek skupu metali szlachetnych równie chętnie co biżuterię, skupuje monety. Monety srebrne, złote, mosiężne czy miedziane –
wszystkie znajdą kupca. Jednak widocznym znakiem czasów jest duży ruch na rynku srebra. Metal ten w okresie kryzysu przoduje w branży jubilerskiej oraz przemysłowej. Zarówno w produkcji, jak i sprzedaży. A co, jeśli chodzi o skup monet czy skup srebra w postaci biżuterii lub srebrnych części? Klienci przynoszą do skupu w zasadzie wszystko: łańcuszki, pierścionki, kolczyki, bransoletki, monety, sztućce, zastawy, a nawet srebro techniczne. Takie same obserwacje dotyczące srebra odnotowują pracownicy lombardów. W poprzednich latach niewielu odwiedzało skup monet czy skup srebra z czystym srebrem. Obecnie wielu ludzi to praktykuje.

Odwiedź skup metali szlachetnych http://www.coinart.pl/skup.php