Skip to content Skip to footer

Nocleg w Sandomierzu – jak tanio zwiedzić nadwiślańską perłę

Przez wielu Sandomierz jest uznawany za nadwiślańską perłę, o której w sumie zapomniano. Dopiero popularność telewizyjnego serialu, którego miejsce akcji osadzono w Sandomierzu i w jego okolicach, przyczyniła się do ponownego odkrycia miasta, które w czasach Średniowiecza i przez kolejne stulecia było ważną siedzibą królewską.

Jak tanio zwiedzić Sandomierz


Do popularności miasta przyczyniają się również niskie ceny za noclegi i pokoje Sandomierz oferuje je w różnych miejscach, przy czym większość turystów, decydując się na nocleg w Sandomierzu, wybiera tanie kwatery prywatne lub trzygwiazdkowe hotele położone bliżej turystycznego centrum miasta, jednym z tych pensjonatów jest http://grillsolo.pl/. Samo miasto położone jest na siedmiu wzgórzach, a lokalizacja taka sprawia, że przez stulecia nazywane było małym Rzymem. Przez miasto przepływa Wisła, która dzieli Sandomierz na część turystyczną i przemysłową. I choć noclegi Sandomierz oferuje w całym mieście, to większość turystów decyduje się na pobyt w hotelach po lewej stronie Wisły, gdzie znajduje się historyczne centrum miasta oraz niemal wszystkie zabytki. Cała ziemia sandomierska wykorzystywana była również aż do XIII wieku przez kolejne zakony jako miejsce do powstania klasztorów i opactw. Niektóre z nich są dostępne do dnia dzisiejszego, choć zazwyczaj jedynie jako świątynie.

Dlaczego warto odwiedzić Sandomierz


Nocleg w Sandomierzu, zarówno w hotelu o podwyższonym komforcie, jak i w pensjonacie czy na kwaterze prywatnej, która wynajmuje pokoje Sandomierz przybliży każdemu turyście. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest wynajęcie pokoju w części historycznej miasta, skąd blisko jest zarówno do miejscowego zamku królewskiego, jak i na Starówkę, gdzie znajduje się jedyna zachowana brama wjazdowa – Brama Opatowska, jak i gotycki Ratusz czy liczne kościoły. W pobliżu centrum miasta znajduje się również kolegium jezuickie, które było najstarszą szkołą średnią w Polsce. W Sandomierzu przeplatają się różne wyznania i religie. Oczywiście najwięcej jest kościołów rzymskokatolickich, choć jest również synagoga z domem gminy żydowskiej, która obecnie jest miejskim archiwum. W mieście przeplatają się liczne szalki turystyczne. Wybierając noclegi Sandomierz warto również poznać od strony mniej oczywistej. Od kilku lat turyści chętnie zwiedzają miasto decydują się na pokonanie 470 metrów w ramach podziemnej trasy turystycznej.