Skip to content Skip to footer

Najważniejsze elementy odzieży myśliwskiej?

Odzież myśliwska składa się z wielu elementów, wszystko po to by zapewnić myśliwemu bezpieczeństwo i pełen komfort. Myśliwy nieustannie narażony jest na niesprzyjające warunki pogodowe oraz trudno dostępne dla człowieka tereny. Dlatego też najważniejsza jest jakość materiałów, z jakich wykonany jest strój myśliwski. Na rynku dostępna jest odzież myśliwska w bardzo przystępnej cenie, tania odzież myśliwska nie musi oznaczać słabej jakości.

Najważniejsze elementy odzieży myśliwskiej

Natura bywa nieprzewidywalna, zwierzęta idealnie przystosowały się do warunków, w których żyją. Natomiast człowiek jest narażony na wiele niebezpieczeństw podczas polowania, czasem na długie godziny oczekiwania na zwierzynę w deszczu i chłodzie. Wszystkie formy polowania – z norowcami, na wab, z podjazdu, z zasiadki – wymagają ogromnego skupienia i zachowania ostrożności. Myśliwi muszą przystosować się do naturalnych warunków, do chłodu, wiatru, deszczu, czy też prażącemu słońcu. Dlatego też najważniejszymi elementami odzieży myśliwskiej jest wierzchnia warstwa ubrania – kurtki, spodnie oraz buty myśliwskie. Powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów, ochraniających przed otarciami dzikiej roślinności, ukąszeniami owadów, chłodem i deszczem. Przy tym nie należy zapominać o lekkości i zachowaniu swobody ruchów. Myśliwy nie może być skrępowany, a jego ekwipunek nie powinien być ciężki. Wszelkie kieszenie, przegrody w kurtach i spodniach są bardzo praktyczne.

Dodatkowe elementy odzieży myśliwskiej

Z całą pewnością wytrzymały, nieprzemakalny wierzchni ubiór jest najważniejszy dla myśliwego. Jednak producenci w swojej ofercie mają także bieliznę termoaktywną, koszule, swetry, bluzy i kamizelki myśliwskie oraz czapki i rękawice. Ciekawą propozycją są także spodniobuty myśliwskie na polowanie na terenach podmokłych. Ubranie myśliwskie powinno niejako wtapiać myśliwego w otoczenie, dlatego też ważne są wszelkie właściwości maskujące. Strój myśliwski zazwyczaj wykonany jest z motywem roślinnym, w kolorach brązu, czerni i zieleni. Dostępne są także kamuflaże z efektem w 3D.

Ubranie myśliwskie powinno być poprzedzone dokładną analizą. Strój myśliwski jest niezwykle ważny podczas polowania. Dobra jakość nie zawsze musi oznaczać wysoką cenę, tania odzież myśliwska oferowana przez producentów powinna w pełni zaspokoić oczekiwania myśliwego.