Skip to content Skip to footer

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu nowych butów na jesień

Jesień to idealny czas na odświeżenie swojej garderoby i zakup nowych ubrań oraz butów. W sklepach jest wtedy pełno nowych kolekcji, które obfitują w jesienne kolory oraz wzory. Również w sklepach obuwniczych dużo się dzieje. Do sprzedaży trafiają botki, kozaki skórzane damskie, trzewiki i sztyblety, oraz inne modele butów stworzonych na jesień. Na co zwracać uwagę podczas ich zakupu, aby inwestycja kilkuset złotych była trafioną inwestycją? Poniżej garść dobrych rad.

Rodzaj obcasa

Dla wygody oraz stabilności buta bardzo duże znaczenie ma obcas. Kobiety uwielbiają na przykład szpilki, Trzeba jednak przyznać, że nie są to najwygodniejsze buty świata. Na jesienną aurę niestety nie zawsze się sprawdzają, są po prostu mało stabilne na śliskim podłożu. Dużo lepiej sprawdzi się za to obcas typu słupek lub klocek. Ten pierwszy to dosyć smukły i wysoki obcas, zatem na przykład kozaki skórzane damskie na słupku świetnie wydłużają nogi. Klocek to natomiast obcas niższy, jednak bardzo wygodny i stabilny. Można też kupić buty zupełnie płaskie, na przykład sztyblety, które również mogą być do kolan. Takie wysokie buty świetnie chronią przed jesienną i zimową chlapą.

Jakość materiałów

Kolejny ważny czynnik, o którym absolutnie nie można zapominać, jeśli chce się kupić solidne i trwałe buty na jesień, to jakość materiału, z którego zostały wykonane. Najlepiej wybierać buty wykonane ze skóry licowej. Są one wodoodporne, ciepłe, a zatem bardzo dobrze chronią stopę przed chłodem czy wilgocią. Można kupić kozaki skórzane damskie na obcasie, albo skórzane sztyblety lub botki – model ma znaczenie, ale i tak najważniejsze jest to, czy są to trwałe i solidne buty ze skóry.

Klasyka czy trendy

Kupując buty, często trzeba rozważyć poważny dylemat: czy wybrać buty klasyczne i ponadczasowe, czy też skusić się na jakiś nowy i gorący trend. Przykładowo w tym roku bardzo mocny trend to buty z tak zwaną skarpetkową cholewką. Nie są one zatem wykonane ze skóry, nazywa się je butami tekstylnymi, bo wykonane są z innych materiałów, a ich elastyczna cholewka dosłownie leży niczym skarpetka. Ten rodzaj butów bywa również w formie wysokich kozaków. Czy to klasyka, czy raczej gorący i nowy trend? Raczej to drugie. Miłośnicy butów ponadczasowych, opierających się zmieniającym się modom, powinni zatem trzymać się od nich jak najdalej.

Kozaki skórzane damskie znajdziesz na noevision.pl