Skip to content Skip to footer

Moda męska XXL – jak ubrać się dobrze w każdym rozmiarze?

Bez względu na to, czego chciałyby od społeczeństwa media i kolorowe czasopisma, większość osób, niezależnie od płci, daleka jest od rozmiaru S. Panowie noszący większe ubrania również mogą ubrać się ze smakiem – muszą tylko wiedzieć, jak to zrobić.

Mocne „nie” dla za dużych ubrań

Męska rozmiarówka ubraniowa rządzi się nieco innymi prawami, niż kobieca. Wielu szczupłych, za to wysokich panów o szerokich ramionach nie będzie miała szans na założenie rozmiaru poniżej XL, a mimo to w sklepach niejednokrotnie brakuje spodni męskich w dużych rozmiarach. Problem dotyczy oczywiście także mężczyzn o wyższej wadze, ale również tych, którzy inwestują energię w rzeźbienie mięśni na siłowni.

Pierwsza zasada, o której należy pamiętać przy właściwym doborze ubrań, to całkowita rezygnacja ze zbyt obszernych, zwisających na sylwetce ciuchów. T-shirt czy spodnie męskie w dużych rozmiarach powinny przylegać do ciała w sposób analogiczny do tych mniejszych. Niewłaściwie dobrany rozmiar wyrządza wielkie szkody estetyczne, a przy tym niczego nie ukrywa, dodając przy tym wrażenia niestaranności w ubiorze.

Umiejętna gra kolorami i krojem

Panowie, którym zależy na optycznym pomniejszeniu konkretnych partii ciała, powinni przemyśleć strategie kolorystyczne, po które sięgają. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się ciemne kolory, jak czerń, szarość czy granat. Dobrym pomysłem będzie też unikanie poprzecznych wzorów, jak pasy, lub zamienienie ich na podłużne.

Spodnie męskie w dużych rozmiarach, o ile mają spełnić zadanie wysmuklające całość sylwetki, powinny być również tkane raczej podłużnym splotem, o ile jest on widoczny. Optymalny krój takich spodni będzie jak najprostszy – zwężające się ku dołowi rurki raczej nie spełnią tego zadania. Alternatywą mogą być lekko szersze spodnie z kantem, stanowiącym dodatkową, pionową linię.

Dodatki zmieniające sylwetkę

Sztuczki, które pomagają wpłynąć na proporcje ciała pod kątem wizualnym, mogą być z powodzeniem stosowane przez mężczyzn – kobiety korzystają z nich przecież nie od dzisiaj. Klucz do sukcesu w tej mierze leży w odwróceniu uwagi od części sylwetki i przeniesieniu ciężaru wzroku patrzącego w inne miejsca.

Do tego celu z powodzeniem zastosować można modne akcesoria, jak choćby kapelusze, które po wielu latach nieobecności w męskich szafach znowu powróciły do łask – modne są choćby takie modele, jak fedora. Innym pomysłem tego rodzaju może być spora, miejska torba na ramię w zdecydowanym kolorze lub z dużym nadrukiem.