Skip to content Skip to footer

Mielno – idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek

Mielno to jeden z najpopularniejszych nadmorskich kurortów, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Miasto tętni życiem podczas wakacyjnego sezonu, przyciągając atrakcjami dla najmłodszych i nieco starszych. Warto wiedzieć, co robić w Mielnie i gdzie zjeść podczas tegorocznych wakacji.

Mielno – atrakcje

Jednym z bardziej rozpoznawalnych miejsc w Mielnie jest promenada, która oddziela plażę od centrum i jednocześnie jest ośrodkiem wakacyjnego życia. Można tutaj znaleźć liczne restauracje, lodziarnie, cukiernie oraz stoiska z pamiątkami. Wieczorami odbywają się tu słynne dyskoteki pod gołym niebem oraz dancingi, przez co Mielno cieszy się ogromną popularnością wśród młodzieży. Dla miłośników zwiedzania ciekawym miejscem są poniemieckie bunkry, położone pół kilometra na zachód od Mielna, do których można przespacerować się pieszo lub pojechać rowerem. Podczas pobytu w mieście warto również skorzystać z rejsu po jeziorze Jamno. Trwa on godzinę, w której czasie można poznać historię miasta oraz podziwiać obiekty znajdujące się na brzegach jeziora. W miejscowości nie brakuje atrakcji dla dzieci w różnym wieku – w okresie wakacyjnym są tu lunaparki, parki linowe czy escape roomy. Dzięki temu rodziny z dziećmi będą miały co robić nawet podczas deszczowej pogody.

Co zobaczyć w okolicy?

Zmotoryzowani mogą nastawić się na zwiedzanie okolicy – ciekawym obiektem jest latarnia morska w Gąskach z końca XIX wieku. Można do niej dotrzeć leśnymi ścieżkami rowerowymi. W miejscowości Sarbinowo miłośnicy ogrodnictwa powinni zobaczyć ogrody tematyczne, które zostały obsadzone ogromną ilością różnych gatunków roślin. Można tu znaleźć ogrody z samymi różami lub rododendronami. Wycieczkę do Sarbinowa warto zakończyć spacerem po urokliwej, nadmorskiej promenadzie. W poszukiwaniu szerokiej plaży z Mielna warto wybrać się do nieodległej miejscowości Łazy. Można tam również podziwiać jezioro Bukowo, które jest dawną zatoką morską i nadal posiada kanał łączący z Bałtykiem.

Gdzie zjeść w Mielnie?

Emocjonujący dzień nad morzem nie obejdzie się bez smacznego obiadu. Każda restauracja w Mielnie serwuje pyszne i świeże obiady. Dobrego jedzenia warto szukać w okolicy promenady, gdzie można zjeść świeże ryby bałtyckie. Niejedna restauracja w Mielnie położona jest również w centrum, skąd niedaleko jest do licznych ośrodków wypoczynkowych i hoteli. Bez obaw – w Mielnie jest tyle miejsc ze smaczną kuchnią, że każdy znajdzie coś dla siebie. Domowe obiady można wykupić również w ośrodkach wypoczynkowych.