Skip to content Skip to footer

Lepiej wybrać prześcieradło z gumką czy uniwersalne?

Zdrowy i spokojny sen odgrywa bardzo istotną rolę w życiu każdego człowieka. Podczas snu organizm się regeneruje i odzyskuje siły, aby funkcjonować w ciągu dnia. Na komfort snu wpływa nie tylko łóżko i materac, ale także dobrze dobrana pościel, która przecież otula ciało. A jak wybrać prześcieradło?

Prześcieradło z gumką czy uniwersalne?

Od paru lat w sklepach dostępne są nie tylko normalne prześcieradła, które kładzie się na materacu, ale także z gumką, które zawija się pod spodem materaca. Jest to rozwiązanie, które ułatwia ścielenie łóżka, ale nie każdy może taką opcję wybrać.

Prześcieradła z gumką sprawdzą się jedynie w przypadku łóżka z osobnym materacem. Jeśli ktoś śpi na typowej wersalce, to założenie go może być problematyczne, choć nie jest niemożliwe. Oczywiście wybór jest kwestią indywidualną i są zwolennicy tradycyjnych prześcieradeł, a także osoby, które nie wyobrażają sobie już życia bez prześcieradła z gumką.

Prześcieradło z gumką – jak dopasować do łóżka?

Dla wielu osób może być problematyczną kwestią dobranie odpowiedniego rozmiaru prześcieradła do łóżka i materaca. W takim przypadku istotne jest zmierzenie nie tylko powierzchni spania, czyli szerokości i długości łóżka. Należy także zmierzyć dodatkowo wysokość materaca.

Każdy materac jest inny. Zbyt wysoki może spowodować, że prześcieradło z gumką będzie za małe i zacznie się zsuwać podczas snu. Za duże będzie znowu powodować, że mogą pojawić się zagięcia, które będą uwierać. Dlatego przed zakupem należy dokładnie wymierzyć podane wyżej wymiary i porównać je z tymi, które zostały umieszczone na opakowaniu produktu.

Prześcieradło bawełniane, frotte, a może lniane?

Pościel powinna być przede wszystkim wykonana z naturalnych materiałów, gdyż te zapewniają maksymalny komfort snu. Bawełna, len czy frotte są nie tylko przyjemne w dotyku, ale także znakomicie odprowadzają wilgoć. Istotną kwestią jest także fakt, że syntetyczne materiały mogą podrażniać wrażliwą skórę, a także uczulać.

Wybierając prześcieradło, należy zwrócić nie tylko uwagę na jego rozmiar, ale także skład. W przypadku alergików oraz małych dzieci warto także wybrać jasne kolory i prześcieradła, które nie są sztucznie barwione, gdyż taki barwnik może uczulać.

Prześcieradła z gumką znajdziesz w ofercie Vege Home.