Skip to content Skip to footer

Laserowe zamykanie naczynek – co po zabiegu?

Zamykanie naczynek Katowice, Warszawa czy też Kraków — bez względu na miasto, w którym zabieg ten jest wykonywany, zawsze cieszy się on ogromną popularnością i pacjenci chętnie się na niego decydują. Jak się jednak okazuje, mało kto wie, że po takim zabiegu należy bardzo poważnie podchodzić do procesu leczenia. O czym więc trzeba wiedzieć już po samym zabiegu?

Czym jest laserowa zamykanie naczynek?

Jeśli chce się ktoś dowiedzieć, jak należy postępować po zabiegu laserowego zamykania naczynek, w pierwszej kolejności dowiedzieć się musi, po co taki zabieg w ogóle się robi i kiedy jest on wskazany.Zabieg ten zalecany jest osobom posiadającym skórę naczynkową, na której pojawiać się mogą nieestetyczne przebarwienia, czyli pajączki. Mogą się one pojawić na nogach, dłoniach, a nawet na torsie. Bez względu jednak gdzie wystąpią, zawsze będą wyglądały nieestetycznie i przez to będą zaburzały wygląd całego ciała.Jak się jednak okazuje, istnieje dość prosty sposób na to, aby pozbyć się takich zmian. Używany jest do tego celu laser, który kierowany jest w kierunku skóry, a dokładnej mówiąc w pękniętą żyłę. Laser powoduje jej zasklepienie, a w efekcie tego zaniknięcie pajączka na skórze.

Czas leczenia

Choć sam zabieg takiego laserowego zamykania naczynek jest bardzo prosty i trwa zaledwie kilkanaście minut, to jednak o wiele dłuższy, a także wymagający większego poświęcenia jest proces leczenia.Ile trwa leczenie skóry po takim zabiegu? Rzecz jasna wszystko tu zależy od tego, na jakim fragmencie skóry był on wykonywany. Na ogół zajmuje to około 2 tygodni, lecz w przypadku kierowania lasera na kończyny dolne, czas ten może się znacznie wydłużyć nawet do 6 tygodni.

O czym pamiętać podczas leczenia?

Jak więc widać czas leczenia wynieść może naprawdę wiele tygodni. Co powinno się w tym czasie robić, aby skóra szybko się wyleczyła? Zdecydowanie najważniejszą sprawą jest to, aby nie wystawiać jej na działanie słońca.Inną ważną sprawą w tym zakresie jest także to, aby podczas procesu leczenia pić bardzo dużo wody i dostarczać do organizmu duże ilości cynku oraz miedzi, czyli substancji mających dobroczynne działanie na skórę. Zalecane jest jednocześnie unikanie potraw ostrych, a także picie dużej ilości kawy lub herbaty.