Skip to content Skip to footer

Kriolipoliza – nowoczesna metoda walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej

Aktywność fizyczna oraz zdrowe odżywianie nie zawsze gwarantują idealną sylwetkę. Czasami niektórych partii ciała nie jesteśmy w stanie wyrzeźbić, by wyglądały dokładnie tak, jak sobie tego życzymy. W takiej sytuacji warto skorzystać z osiągnięć medycyny estetycznej. Co warto wiedzieć o wymrażaniu tkanek tłuszczowych nim udamy się na zabieg?

Na czym polega kriolipoliza?

Wymrażanie tkanki tłuszczowej to zabieg, który pozwala na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej wszędzie tam, gdzie jest jej za dużo. Kriolipoliza Katowice jest zabiegiem nieinwazyjnym, bezpiecznym i bardzo skutecznym.

Tkanki tłuszczowe nie lubią niskich temperatur. Właśnie na tym opiera się kriolipoliza Katowice. Kosmetolog, przykładając do wybranych partii ciała specjalną głowicę zasysa skórę, a następnie wychładza ją do + 3ºC. W takiej temperaturze tkanka tłuszczowa ulega uszkodzeniu, a następnie zostaje wydalona z organizmu.

Proces wydalania rozpuszczonej tkanki tłuszczowej trwa od 2 do 6 tygodni. Wtedy można zobaczyć efekty, które są imponujące. Kriolipoliza Katowice to zabieg, który gwarantuje utratę od 25% nawet do 45% tkanki tłuszczowej.

Kto nie powinien skorzystać z kriolipolizy?

Wymrażanie tkanki tłuszczowej jest zabiegiem, który jest nieinwazyjny. Jedyne skutki uboczne po zabiegu to zaczerwienienia skóry, obrzęk lub niewielkie siniaki, które ustępują po kilku dniach.

Kriolipoliza Katowice nie jest jednak zabiegiem, z którego mogą skorzystać wszystkie chętne osoby. Z zabiegiem wymrażania tkanki tłuszczowej powinny wstrzymać się kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Osoby chore na cukrzycę, chorobę Raynauda, krioglobulinemię czy hipoproteinemię również powinny wstrzymać się z zabiegami.

Wymrażanie tkanki tłuszczowej nie jest również zabiegiem przeznaczonym dla dzieci i młodzieży.

Kriolipoliza katowice to zabieg, który w krótkim czasie poprawi wygląd sylwetki. Wymodelowane partie ciała w znaczny sposób zmniejszą swoją objętość. Warto jednak pamiętać, że wymrażanie tkanek tłuszczowych to nie przepis na szczupłą i jędrną sylwetkę bez dbania o zdrowe nawyki. Aktywność fizyczna oraz zdrowe odżywianie są niezbędne, by efekty zabiegu utrzymały się na zawsze.