Skip to content Skip to footer

Kamery inspekcyjne – rury, kominy, wentylacje

Czasem potrzebne jest dokładne sprawdzenie kominów, szybów wentylacyjnych czy rur. Te elementy są bardzo często umiejscowione tak, że niemożliwe jest naoczne ich zbadanie. Kamera inspekcyjna do rur to rozwiązanie, które pozwoli na kontrolę najbardziej niedostępnych dla oczu miejsc.

Dlaczego kamery inspekcyjne są tak potrzebne?

Wielu fachowców: kominiarze, inspektorzy nadzoru budowlanego, rzeczoznawcy, zauważają, że mają w swojej pracy sytuacje, gdy oględziny niektórych miejsc są niemal niemożliwe przez ich umiejscowienie. Kominy, kanały wentylacyjne czy rury to szczególne elementy konstrukcji budynków. Aby prawidłowo zbadać ich wnętrze, należy wyposażyć się w specjalistyczny sprzęt.Kamera inspekcyjna do rur to sposób na oględziny tam, gdzie inne metody zawodzą. Dzięki sprzętowi audiowizualnemu, możliwe jest przeprowadzenie inspekcji bez konieczności rozbierania konstrukcji. Jest to szczególnie ważne, gdy liczy się czas, a także chce się uniknąć dodatkowych, często kosztownych prac, np. kucie ścian czy ingerencja w elewację.

Jaką kamerę inspekcyjną wybrać?

Jakie cechy posiada dobra kamera inspekcyjna do rur? Na co zwrócić uwagę przy wyborze kamery endoskopowej? Istnieje klika cech sprzętu videowizualnego, które warto wziąć pod uwagę.Kamery inspekcyjne muszą radzić sobie w trudnych warunkach. Solidna i odporna na uszkodzenia obudowa to konieczność. Również oko kamery musi być wytrzymałe, by nie ulec uszkodzeniu podczas penetracji rur czy kanałów wentylacyjnych.Czy warto wybrać kamerę z akumulatorem? Oczywiście, taka kamera zapewnia pracę nawet wtedy, gdy nie ma dostępu do sieci energetycznej. To niezwykle istotna cecha, która gwarantuje ciągłość pracy w każdych warunkach. Duża pojemność akumulatora kamery to dłuższy okres pracy na jednym ładowaniu.

Kamery inspekcyjne – co warto wiedzieć?

Kamera inspekcyjna do rur to urządzenie, które jest niezbędne w pracy kominiarza, inspektora budowlanego, rzeczoznawcy czy wszędzie tam, gdzie ma się do czynienia z zabudowanymi kanałami, rurami czy innymi zakamarkami.Długość sondy kamery również ma znaczenie. Kanały wentylacyjne potrafią być bardzo długie. Przewód sondy powinien sięgać jak najgłębiej, aby precyzyjnie wykonać inspekcję.

Kamery inspekcyjne do rur dostępne są w ofercie Pascal s.c..