Skip to content Skip to footer

Jaki system CMS warto wybrać?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele profesjonalnych systemów CMS, dlatego też wybranie tego najlepszego może być dość trudnym zadaniem. W pierwszej kolejności warto dokładnie poznać zalety i wady najpopularniejszych systemów zarządzania treścią, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Boom na WordPress

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście darmowy System CMS o nazwie WordPress na których stoi wiele stron internetowych. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że co 4 strona w Internecie jest oparta właśnie na WordPress-ie. W chwili obecnej jest to najlepszy CMS nie tylko dla małych i średnich firm, ale również dla dużych przedsiębiorców. Największą zaletą jest prostota użycia oraz to, że skrypt jest całkowicie bezpłatny. W sieci można znaleźć wiele darmowych i płatnych szablonów www, dzięki którym w kilka minut można uruchomić wymarzoną stronę. WordPress jest cały czas rozwijany i może pochwalić się dużą społecznością użytkowników. Wadą jest ograniczone bezpieczeństwo oraz ograniczona wydajność.

Niezawodny Drupal

Dla wielu programistów najlepszy CMS to Drupal, który bez wątpienia jest jednym z najbardziej kompleksowych systemów zarządzania treścią. Jest to nowoczesny i bardzo funkcjonalny system CMS, który zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Do największych zalet należy zaliczyć dużą liczbę przydatnych wtyczek, szerokie wsparcie techniczne oraz to, że projekt jest całkowicie bezpłatny. Dla osób początkujących problemem może okazać się instalacja systemu oraz jego użytkowanie. Na szczęście w sieci można znaleźć wiele interesujących poradników, które doskonale ilustrują jak korzystać z tego narzędzia.

Joomla dla wymagających

Opisując najlepsze systemy CMS nie można zapominać także o systemie Joomla, który w Polsce cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Jest to doskonała propozycja dla tych osób, które poszukują idealnego kompromisu pomiędzy prostym WordPressem a zaawansowanych technicznie Drupalem. Joomla jest projektem typu open source, który może pochwalić się wieloma przydatnymi wtyczkami. Mowa tutaj nie tylko o darmowych, ale również i płatnych wtyczkach. System CMS Joomla jest przyjazny SEO, a rozbudowany panel administracji pozwala na zaawansowaną administrację. Największą wadą jest to, że Joomla do prawidłowego działania potrzebuje wydajnego serwera z dobrymi parametrami.