Skip to content Skip to footer

Jaki materiał na prześcieradło?

Pewnie wiesz już, czy masz zamiar sięgnąć po prześcieradło z gumką, czy może jednak po to, które tej gumki nie będzie zawierać. Najwyższa więc pora zastanowić się nad drugim ważnym kryterium wyboru. Czas sprawdzić właściwości poszczególnych prześcieradeł w zależności od ich materiału wykonania.

Prześcieradła bawełniane

Zaczynamy od absolutnego prześcieradłowego hitu, który niezmiennie od lat bije rekordy popularności. Bawełna to zawsze dobry wybór, albowiem jest to jedyny w swoim rodzaju uniwersalny materiał. Charakteryzuje go wysoka wytrzymałość, odporność na rozciąganie oraz delikatność (przyjemna struktura w dotyku). Najlepsze w tej grupie są prześcieradła z gumką wykonane z bawełny egipskiej.

Minusem będzie tutaj cena oraz problematyczna pielęgnacja. Bawełna niestety mocno się gniecie, przez co wykonane z niej prześcieradła wymagają prasowania (no chyba że nie przeszkadza ci widok poważnych zagnieceń).

Prześcieradła z jersey’u

Tuż po bawełnianych prześcieradłach z gumką druga najpopularniejsza propozycja z polskiego rynku. Jersey nie jest tak naprawdę oddzielnym materiałem. Jest to mieszanka dwóch tworzyw – bawełny oraz wybranego przez producenta włókna syntetycznego, która przejmuje właściwości obu tych swoich elementów składowych.

Za sprawą zmieszania ze sobą dwóch różnych materiałów można wytworzyć produkt, który będzie się odznaczać naprawdę najlepszymi cechami. Tak właśnie dzieje się w przypadku jerseyu. Materiał ten jest wysoce elastyczny, niesamowicie miły w dotyku i trwały. Ponadto świetnie radzi sobie z przepuszczaniem powietrza. Dzięki temu jest bezpieczny i wręcz zdrowy dla skóry, zwykle może być używany przez alergików.

Prześcieradła satynowe

Wyróżniają się przede wszystkim walorami estetycznymi, dlatego za ich główną zaletę można uznać właśnie wygląd. Charakterystyczny błysk materiału naprawdę robi wrażenie. Satynowe prześcieradła z gumką mają charakterystyczną śliską powierzchnię, która lekko ochładza ciało, dlatego idealnie sprawdza się latem i ogólnie rzecz biorąc podczas tych cieplejszych dni.

Wadą prześcieradeł satynowych, podobnie jak i tych bawełnianych, jest ich wysoka cena. Często cena tych produktów wynosi przynajmniej sto złotych, a nieraz i znacznie więcej.

Prześcieradła z gumką znajdziesz w ofercie Vege Home.