Skip to content Skip to footer

Jak prać kołdrę dla dzieci?

Zostanie rodzicem to wyjątkowo ważne wydarzenie w życiu. Świat obraca się o 180 stopni i zaczyna kręcić się wokół nowego członka rodziny. To zarówno miły, jak i wyczerpujący czas. Warto do niego się przygotować, chociażby odpowiednio wcześnie organizując wyprawkę dla noworodka.

Jak wybrać pierwszą kołdrę dla niemowlaka?

Przyszli rodzice nierzadko nie wiedzą, co tak naprawdę powinno znaleźć się w wyprawce dla niemowlaka. Z pewnością musi być to zapas ubranek, pieluchy, tetrówki i różnego rodzaju specyfiki do pielęgnacji ciała maluszka. Na pewno musi znaleźć się w niej również łóżeczko i kołdra dla dziecka. Co prawda przyda się ona kilka miesięcy później, ponieważ w pierwszych miesiącach życia wkładanie tego typu przykrycia może być dla maluszka niebezpieczne. Obecnie kołdry dziecięce kupić można zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Niemowlak może spać pod przykryciem o wymiarach 120 x 60 cm. Kołdra 180 x 60 okaże się z pewnością za duża. Warto przyjrzeć się temu, z czego wykonana jest kołdra. Dobrze jest zainwestować w taką, której wypełnienie nie będzie alergizowało naszego maluszka. Koszt hipoalergicznej kołdry dla dziecka jest z pewnością wyższy, niż takiej standardowej. Oprócz kołdry dla dzieci należy kupić również pościel. Obecnie można znaleźć pościele o wspaniałych wzorach i kolorach.

Jak wyprać kołdrę dla dzieci?

Dbanie o porządek w miejscu spania dziecka ma ogromne znaczenie. Maluszek znacznie lepiej wysypia się w zadbanym pomieszczeniu, śpiąc w czystej pościeli. Oczywiście, pościel pierze się znacznie częściej. Najlepiej zmieniać ją dziecku co kilka dni. Do prania należy również wrzucać kołdry dziecięce. Jeśli chce się to zrobić należy przestrzegać bezwzględnie zaleceń producenta. Niektóre kołdry dla dziecka można prać nawet w 95 stopniach, inne tylko w 60. Oczywiście, im wyższa temperatura prania, tym większe prawdopodobieństwo zabicia wszelkich bakterii czy roztoczy. Kołdry dla dzieci nie mogą być suszone w suszarce bębnowej, ponieważ może to uszkodzić ich mikrowłókna i sprawić, że z wypełnienia zrobią się zbite kule. Znacznie lepiej jest taką wypraną kołdrę dziecięcą rozłożyć na płasko na suszarce do ubrań. Przyjmuje się, że kołdra dla dziecka powinna być prana co najmniej raz na kwartał. W czasie choroby wskazane jest to znacznie częściej.