Skip to content Skip to footer

Jak pozbyć się popękanych naczynek?

Popękane naczynka są mało estetyczne i bardzo często odbierają nam pewność siebie. Jest to przede wszystkim problem natury estetycznej, którego można skutecznie się pozbyć. Jaka metoda zamykania naczynek jest dziś najlepsza i ile zabiegów trzeba przejść?

Popękane naczynka – skąd się biorą?

Pękające naczynka to naczynia włosowate położone pod skórą, które rozszerzają się, dlatego zaczynają prześwitywać przez skórę. Zazwyczaj problem dotyczy osób, które mają jasną karnację, suchą i wrażliwą skórę. Niestety „pajączki” mogą być bardzo dokuczliwe, bo niekiedy powodują swędzenie i pieczenie skóry. W najgorszych przypadkach są powodem rozwinięcia się poważnej choroby skóry o nazwie trądzik różowaty, który jest bardzo trudny w leczeniu.

Jakie są przyczyny pojawienia się rozszerzonych naczynek? Przede wszystkim takie problemy skórne mogą być uwarunkowane genetycznie. Ma na nie wpływ także temperatura, jesteśmy narażeni na ich powstawanie podczas zimy lub dużych upałów. Niektóre choroby typu nadciśnienie tętnicze, zaburzenia hormonalne również mogą mieć wpływ na ich powstawanie. Do czynników sprzyjających pękaniu naczynek, można zaliczyć też słońce, a więc problem może pojawić się przez nadmierną ekspozycję na promienie słoneczne. To dlatego zawsze warto stosować filtry przeciwsłoneczne i to niezależnie od pory roku.

Zamykanie naczynek Katowice

Obecnie popękane naczynka można bez większych problemów usunąć i dzięki temu pozbyć się problemu raz na zawsze. Zamykanie naczynek Katowice za pomocą specjalnego lasera to zdecydowanie najlepsze i bezinwazyjne rozwiązanie. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że jeden zabieg, to zdecydowanie za mało. W takim razie ile zabiegów jest potrzebnych? W dużej mierze będzie zależeć to od zaawansowania problemu. Niestety trzeba liczyć się z tym, że rozszerzone naczynka mają tendencje do nawracania. Koszty zabiegu zamykania naczynek nie są wysokie, bo za jeden zabieg trzeba zapłacić około 150 złotych. Czy warto zdecydować się na taki zabieg laserowy? Bez wątpienia tak, gdyż nie jest bolesny, nie wymaga rekonwalescencji, a daje naprawdę bardzo dobre efekty. Obecnie większość gabinetów urody i klinik medycyny estetycznej ma takie usługi w swojej ofercie, dlatego na pewno znajdziemy taką, która będzie w stanie nas zainteresować.