Skip to content Skip to footer

Jak dokładnie wyczyścić opiekacz do zapiekanek?

Osoby, które planują w najbliższym czasie kupić nowy opiekacz do zapiekanek powinny zwrócić uwagę na to, czy jest on łatwy w utrzymaniu czystości. Przygotowanie smacznej zapiekanki dzięki opiekaczowi jest prostym zadaniem. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy trzeb usunąć wszelkie zabrudzenia.

Jak skutecznie zadbać o opiekacz?

Systematyczna pielęgnacja znacząco zwiększa żywotność opiekacza, dlatego też należy zadbać o odpowiednią higienę. W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, aby podczas czyszczenia zachować szczególną ostrożność. Wszystkie elementy grzejne powinny być wystudzone. Zabrudzenia należy czyścic zawsze przy wyłączeniu urządzenia.

Aby nie porysować powierzchni płytek, warto skorzystać z pomocy drewnianej łyżki. Warto wspomnieć o tym, że lepsze efekty w czyszczeniu można osiągnąć wtedy, gdy poszczególne elementy grzejne będą ciepłe.

Kompleksowe mycie wnętrza opiekacza

Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby dokładnie wyczyścić wnętrze opiekacza do zapiekanek. To właśnie w tym miejscu wkłada się nowe zapiekanki. Producenci zalecają, aby czyścić opiekacz do zapiekanek po każdym użyciu.

Najlepsze efekty przyniesie zwykła gąbka, z ciepłą wodą i niewielką ilością płynu do czyszczenia. Przy większych zabrudzeniach można skorzystać również z pomocy specjalnej szczotki. Pamiętać należy jedynie o tym, że koniecznie musi ona posiadać miękkie włosie. Niestety zbyt szorstka szczotka, może szybko uszkodzić poszczególne elementy grzejne.

Jak poradzić sobie z zaschniętymi zabrudzeniami?

Najtrudniejszym zadaniem jest oczywiście wyczyszczenie zaschniętych zabrudzeń. Na szczęście na rynku dostępne są specjalne preparaty czyszczące w sprayu, dzięki którym można poradzić sobie nawet z zaschniętymi zabrudzeniami.

Doskonałą alternatywą dla drogich środków czystości, może okazać się zwykły spryskiwacz z wodą i papierowy ręcznik. Na elementach grzejnych należy położyć papierowy ręcznik i dokładnie spryskać go wodą. Po zamknięciu klapy i odczekaniu kilku minut brud namoknie, dzięki czemu jego usunięcie nie będzie tak wielkim wyzwaniem. Aby nie marnować jednak cennego czasu, warto czyścić opiekacz do zapiekanek zaraz po użyciu zwłaszcza, jak powłoka nie jest jeszcze uszkodzona.

Opiekacz do zapiekanek znajdziesz w ofercie Gastroprodukt.pl.