Skip to content Skip to footer

Gdzie kupić fajne i nowoczesne oświetlenie?

Zakup żyrandola, kinkietu czy ogólnie oświetlenia do mieszkania nie jest szybką i prostą sprawą. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli lamp, że czasami nie wiadomo, od czego zacząć. Ale podstawową sprawą jest znalezienie dobrego sklepu z lampami, w którym można kupić nowoczesne i niedrogie oświetlenie do domu i na zewnątrz.

Jak wybrać odpowiedni sklep z lampami?

Sklepów, które oferują oświetlenie jest bardzo dużo. Jednak, jeśli chce się znaleźć porządne lampy, należy skorzystać z oferty sklepu, który specjalizuje się tylko i wyłącznie w tej dziedzinie.

Oświetlenie można kupić zarówno w sklepie stacjonarnym, jak również internetowym. Sklepy stacjonarne mają przewagę nad sklepami online taką, że każdej lampy można dotknąć. No chyba, że decyzja padła na lampę, której nie ma w sklepie, a wybrana została z katalogu.

Sklep z lampami online oferuje bogatszy asortyment. Niejednokrotnie ceny produktów są niższe niż w sklepach stacjonarnych. No i zaletą kupowania przez internet jest możliwość robienia zakupów w domu o każdej porze dnia i nocy.

Jak wybrać oświetlenie do salonu i sypialni?

Salon jest miejscem, w którym człowiek po ciężkiej pracy pragnie się zrelaksować. Zazwyczaj jest to czas, który spędza się z rodziną przy posiłkach i wspólnym oglądaniu telewizji. Oświetlenie w salonie powinno być jasne. Ale nie powinien być to tylko jeden punkt. Ważna jest także lampka, najlepiej jakby były dwie lub trzy, które stworzą klimat wieczorami.

W sypialni powinno znajdować się główne oświetlenie na suficie oraz minimum dwie lampki nocne. Światło w sypialni musi być ciepłe i nie za mocne.

Na co zwrócić uwagę wybierając lampy?

Przed zakupem oświetlenia należy przede wszystkim zdecydować, jaka moc żarówki będzie najlepsza oraz barwa światła – ciepła czy zimna. W mieszkaniach najczęściej stosowane są ciepłe kolory, ale w łazience można zamontować zimne światło, które stworzy konkretny klimat szczególnie w białej aranżacji wnętrza.

Kupując lampę można natknąć się na symbol IP. Jest to wskaźnik poziomu odporności lampy na wilgoć i pyłki. Do łazienki najlepsza jest lampa IP44, a w warunkach szczególnie narażonych na wodę i kurz najlepszym wyborem będzie IP67.