Skip to content Skip to footer

Dobry start z Sage Symfonią

Mali przedsiębiorcy, którzy dopiero rozpoczynają swoją działalność, nie są „skazani na pożarcie” przez biurokrację. Dzięki takim programom, jak „Sage Symfonia Start 2.0” staje się to łatwiejsze.

„Sage Symfonia Start 2.0”, podobnie jak każdy Symfonia program, jest oprogramowaniem wspomagającym pracę przedsiębiorstwa na wielu płaszczyznach. Składa się z kilku modułów (które można zakupić również osobno). Każdy z nich dotyczy innego elementu działalności gospodarczej – od handlu i faktur, po księgowość i wypłaty pracowników.

Mała księgowość

Jednym z modułów oprogramowania Symfonia jest „Mała Księgowość”. Przeznaczony jest on do prowadzenia uproszczonej księgowości. Pozwala również na ewidencję środków trwałych. Autorzy programu zapewniają, że wszystkie dokumenty są wystawiane zgodnie z przepisami prawa.

To nie wszystko, co oferuje ten Symfonia program. Dzięki niemu możemy także prowadzić ewidencję pracowników, rozliczyć ich pensje oraz naliczyć im wszelkie składki ubezpieczeniowe i zaliczki. Wyposażony jest również w aplikacje, które zapewniają obsługę e-deklaracji, e-przelewów i e-faktur.

Faktura

Kolejna odsłona Symfonii to moduł „Faktura”. Jest on bardzo pomocny dla małych firm handlowych i usługowych, które nie prowadzą magazynu. Pozwala im zaplanować i prowadzić sprzedaż oraz oferuje obsługę płatności i rozrachunków. Dzięki niemu w łatwy sposób można przeprowadzać transakcje bezgotówkowe i gotówkowe w firmie. Podobnie jak w module „Mała Księgowość” zagwarantowana jest zgodność ze wszelkimi przepisami prawa.

Handel

A co jeśli ktoś prowadzi firmę posiadającą magazyn? Dla nich dedykowany jest moduł „Handel”. Jest on idealny dla firm rozliczających się uproszczoną księgowością. Umożliwia on pełną obsługę magazynów oraz wszystkich dokumentów magazynowych, handlowych i kasowych. Służy również do obsługiwania płatności, rozrachunków i transakcji gotówkowych i bezgotówkowych. Wszystko odbywa się zgodnie z najnowszymi przepisami prawa.

Jak połączyć moduły?

Każdy z wyżej wymienionych modułów spełnia określone funkcje i pomaga w innych aspektach i problemach przedsiębiorstwa. Najlepiej połączyć niektóre z nich (oczywiście, jeśli pozwalają na to fundusze), zależnie od potrzeb. Należy jednak pamiętać, że programy „Sage Symfonia Start 2.0” przeznaczone są tylko dla firm rozliczających się uproszczoną księgowością

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://tradiss.pl/system-sage-symfonia/