Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto zdecydować się na stoły prasowalnicze?

Należy zdawać sobie sprawę, że stoły prasowalnicze zaliczane są do podstawowych elementów wyposażenia zakładu krawieckiego, wytwórni ubrań czy pralni. Warto wiedzieć czym dokładnie charakteryzują się te urządzenia.

Ogólna charakterystyka stołów prasowalniczych

Warto mieć świadomość, że przeznaczeniem stołów prasowalniczych jest nie tylko i wyłącznie maksymalne ułatwienie, ale również przyspieszenie procesu prasowania. Ponadto zadaniem omawianego produktu jest także wyeliminowanie jakichkolwiek zagnieceń materiału czy wyświeceń, które powstają w przypadku prasowania w zbyt wysokiej temperaturze.

Należy również zaznaczyć, że stoły prasowalnicze są urządzeniami elektrycznymi. Produkty będą zatem odpowiednio funkcjonowały jeżeli będą podłączone do sieci elektrycznej o mocy od 220 do 240 V.

Jakie możemy wyróżnić rodzaje stołów prasowalniczych?

Stoły prasowalnicze paraboliczne są uniwersalnymi urządzeniami, które znajdują zastosowanie przy prasowaniu takich produktów jak koszule, bluzki czy spódnice. Z prostokątne wykorzystuje się szczególnie do prasowania międzyoperacyjnego praz bluz czy obrusów.

Koniecznie należy zaznaczyć, że zarówno pierwszy, jak i drugi wariant mogą bez żadnego problemu występować jako wszechstronne, samodzielne stanowiska prasowalnicze. Warto również wiedzieć, że o wykorzystaniu danego stołu prasowalniczego będzie decydował także fakt czy posiada on wbudowaną wytwornicę pary.

Wyposażenie stołów prasowalniczych

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że omawiane stoły prasowalnicze są wyposażone w liczne podzespoły, które zdecydowanie pomagają w prasowaniu. Należy wśród nich wymienić przede wszystkim wytwornicę pary. Warto bowiem wiedzieć, że para nie tylko zwilża tkaninę, ale również znacznie ułatwia jej wyprostowanie. W ten prosty sposób czas potrzebny na jej wyprasowanie będzie krótszy.

Ponadto trzeba sobie uświadomić, że najbardziej nowoczesne stoły prasowalnicze są wyposażone nawet w możliwość prasowania suchą parą. Jej temperatura jest wyższa niż 100 stopni Celsjusza. Stół musi posiadać również zawiesie, czyli element służący do zawieszenia na nim kabla żelazka. W ten sposób prasowanie będzie zdecydowanie łatwiejsze. Użytkownicy nie muszą się martwić, że kabel może przypadkowo spaść z płyty stołu.

Stoły Prasowalnicze dostępne są w ofercie Gastroprodukt.pl