Skip to content Skip to footer

Czym są gotowe domy?

Domy gotowe to budynki, które budowane są z prefabrykatów, które tworzone są poza placem budowy domu, np. w halach produkcyjnych lub przemysłowych. Prefabrykaty te łączone są po przywiezieniu na plac budowy, a domy z nich stworzone są lepszej jakości niż domy budowane w sposób tradycyjny.

Gotowe domy – charakterystyka

Domy prefabrykowane są bardzo szybkie w budowie, ponieważ jego wybudowanie może trwać kilka tygodni. Gotowe domy mogą być zamieszkiwane sezonowo lub przez cały rok. Do budowy gotowych domów nie używa się mokrych materiałów, dlatego ich postawienie na fundamentach może odbywać się bez względu na porę roku. Domy gotowe mają wysoką jakość i równie łatwo i szybko jak się je buduje, można je wykończyć.

Dlaczego warto wybudować dom prefabrykowany?

Gotowy dom to szybki i łatwy sposób na wybudowanie własnego domu. Rozwiązanie takie szczególnie polecane jest osobom, które nie chcą czekać rok lub dwóch lat na wybudowanie tradycyjnego domu. W wypadku domów gotowych wszystkie powstałe usterki często naprawiane są na koszt firmy budującej obiekt, a sam dom objęty jest gwarancją i zbudowany w sposób solidny. Budowa gotowych domów jest czysta, co nie powoduje problemu w sprzątaniu placu dookoła budowy. Budowa może odbywać się bez względu na to jakie warunki atmosferyczne panują w danej chwili, ponieważ poszczególne elementy budynku powstają w zakładach przemysłowych. Dom prefabrykowany można zamówić już wykończony, co oznacza, że po jego złożeniu można od razu w nim zamieszkać i cieszyć się swoją przestrzenią.

Domy gotowe prefabrykowane ceny

Koszt budowy domu gotowego uzależniony jest od jego standardu, wielkości budynku oraz materiałów jakie zostały użyte do jego wybudowania. Domy prefabrykowane mają niewielkie rozmiary, a im więcej mają spadów na dachu oraz zaułków tym koszt budowy będzie większy. Domy gotowe prefabrykowane ceny różnią się w zależności od tego czy dom będzie w stanie surowym czy wykończony. Dom szkieletowy w stanie surowym to koszt od 1800 zł do 2200 zł za metr kwadratowy. Ceny Dom szkieletowy w stanie pod klucz może kosztować od 2500 do 3000 złotych za metr kwadratowy. Domy z bali mogą kosztować od 1200 do nawet 4000 zł za metr kwadratowy w zależności od stanu wykończenia.