Skip to content Skip to footer

Czym charakteryzują się panele dekoracyjne?

O panelach dekoracyjnych można usłyszeć coraz częściej. Pojawiają się w wielu nowoczesnych wnętrzach, które zyskują niepowtarzalny charakter. Panele PCV lub gipsowe o właściwościach dekoracyjnych to dobry wybór dla każdego, kto ma dość tradycyjnych rozwiązań i poszukuje do swoich wnętrz powiewu nowości.

Panele dekoracyjne

Panele dekoracyjne pozwalają na przełamanie klasycznego wyglądu ścian. Tradycyjne panele PCV odchodzą już do lamusa, zastępują je natomiast nowoczesne materiały dekoracyjne, do których zaliczają się panele 3D. Są one projektowane przez specjalistów z zakresu dekorowania wnętrz, przez co posiadają zróżnicowane i atrakcyjne wzornictwo. Panele 3D jak sama nazwa wskazuje, pozwalają na ułożenie na ścianie trójwymiarowego pokrycia. Nie jest to żadna iluzja optyczna – panele faktycznie posiadają wzór 3D, który można nie tylko zobaczyć, ale również dotknąć. Z tego powodu występują na rynku jako nowość i są chętnie wybierane przez osoby, które urządzają wnętrza w nowoczesnym stylu.

Montaż paneli 3D

Panele dekoracyjne można zamontować w łatwy sposób i wcale nie trzeba do tego specjalistów. Najważniejszą czynnością jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Panele gipsowe montuje się bezpośrednio do ściany, warto użyć na niej wcześniej gruntu. Tył paneli należy również odpylić i jeżeli mają być one montowane dopiero od pewnej wysokości to należy wykorzystać do tego celu listwę startową, która jest nieocenioną pomocą przy pracy. Panele dekoracyjne są przyklejane bezpośrednio do ściany przy użyciu specjalnego kleju. Wszelkie szczeliny szpachluje się po upływie 24-48 godzin od montażu paneli trójwymiarowych. Oczywiście, jeżeli ktoś nie czuje się na tyle pewnie, by montować panele dekoracyjne samodzielnie to dobrym pomysłem będzie wynajęcie fachowca. Na szczęście panele montuje się sprawnie, dlatego niewielkie zlecenia mogą zostać wykonane nawet w jeden dzień. Warto pamiętać, że odpowiednie przyklejenie paneli do ściany i ich wykończenie mogą mieć wpływ na ostateczny efekt trójwymiaru.

Gdzie kupować panele 3D?

Trójwymiarowe panele dekoracyjne można kupić w sklepach z wykończeniami wnętrz i kasetonami. Muszą to być jednak dobre sklepy, które współpracują z projektantami i oferują produkty wysokiej jakości. Panele dekoracyjne sklep to również opcja internetowa, dla osób które w swojej okolicy nie mają placówki stacjonarnej. Panele dekoracyjne sklep internetowy oferują możliwość szerokiego doboru wzorów i kolorów wykończenia ścian. Co więcej, zakupione produkty są wygodnie dowożone pod wskazany adres, przez co klient może oszczędzić swój cenny czas.