Skip to content Skip to footer

Co to jest glamping?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się glamping w Polsce. Jest to połączenie słów z języka angielskiego „glamour” oraz „camping”, czyli ekskluzywny camping.

Czym jest glamping?

Jest to nocleg w bardzo komfortowych warunkach, które przypominają mocno usługi hotelarskie. W tym artykule wyjaśnimy, czym jest glamping, a także wymienimy największego zalety. W Polsce ta forma wypoczynku zaczyna być coraz bardziej modna. Należy jednak pamiętać, że trzeba sporo zapłacić za takie wakacje. Glamping pozwala mieć bliski kontakt z naturą, a do tego nie trzeba odpuszczać luksusów oferowanych w hotelach. Nawet bardzo wysokie ceny tej atrakcji nie odstraszają turystów.

Popularność glampingu

Glamping w Polsce cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ ludzie uwielbiają odkrywać nowe miejsca. Społeczeństwo jest coraz bardziej otwarte na alternatywne sposoby spędzania urlopu. Wiele osób lubi także odpocząć od codziennych problemów i wielkich miast, a taką możliwość daje bezpośrednie obcowanie z naturą. Warto zwrócić uwagę na fakt, że glamping łączy luksus z przebywaniem na łonie natury. Osoby, które chcą zaszyć się w głuszy są największymi zwolennikami tej formy wypoczynku. Niektórzy nie wyobrażają sobie wakacji pod namiotem, ponieważ nie ma tam dostępu do wygodnego łóżka lub łazienki z bieżącą wodą.

Początki glampingu

Warto dodać, że glamping stał się modny dopiero w XXI wieku. Jednak w bardziej odległej przeszłości trzeba szukać początków tego zjawiska. Domeną podróżujących monarchów był luksusowy biwak w pięknych okolicznościach. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że glamping może przybierać różne formy. Z reguły jest to skupisko niewielkich domków, które wyglądają jak namioty. Różne mogą być rodzaje tych ekskluzywnych pomieszczeń, ale najczęściej są to wigwamy lub bańki. Dużą popularnością cieszą się też chatki na powierzchni jeziora lub na drzewach. Wszystkie modele znajdują się bardzo blisko natury. Środek lasu to idealne miejsce, żeby się zrelaksować. Należy pamiętać, że na miejsce glampingu można bez problemu dojechać swoim autem, a następnie zaparkować go w bezpiecznym miejscu.