Skip to content Skip to footer

Biuro rachunkowe. Czy warto?

Prowadzenie własnej księgowości, czy korzystanie z usług biura rachunkowego? To dylemat, przed którym stoi tysiące polskich przedsiębiorców. Chociaż można ją prowadzić we własnym zakresie, to czy rzeczywiście warto?

Bezpieczeństwo

Korzystając z usług biura rachunkowego uzyskujemy podmiot, który profesjonalnie i umiejętnie będzie nas reprezentować w Urzędzie Skarbowym, czy też w ZUS.

Pracownicy biura, aby utrzymać swoją konkurencyjność i skuteczność regularnie się dokształcają w zakresie prawa podatkowego, czy też przepisów ZUS oraz są na bieżąco z fachową prasą.

Co niezwykle ważne każde biuro, jak http://taxmentor.pl prowadzące księgi rachunkowe posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, co chroni firmę przed następstwem pomyłek.

Oszczędność pieniędzy

Prowadzenie księgowości we własnym zakresie również pociągają za sobą koszta. Chociażby zakup odpowiedniego sprzętu oraz oprogramowania księgowego. Czyniąc to ręcznie płacimy czasem.

Ponadto zlecenie usług w biurze księgowym jest tańsze, aniżeli zatrudnienie profesjonalnego księgowego, który działać by miał w imieniu naszej firmy.

Korzystanie z usług biura księgowego to również ciągłość pracy. Pracodawca nie musi martwić się zwolnieniem lekarskim pracownika i szukać odpowiedniego zastępstwa.

Prawdziwy komfort

Nie zbędne dokumenty można do biura rachunkowego, jak http://taxmentor.pl wysłać drogą elektroniczną nie wychodząc w biura, a w przypadku wątpliwości można szybko się skontaktować i uzyskać profesjonalną poradę.

W przypadku usług kadrowych profesjonalne biuro przygotuje poszczególne umowy o nawiązaniu stosunku pracy, zajmie się zgłoszeniem pracownika do ZUS, czy też uzupełnieniem odpowiednich deklaracji podatkowych, jak i ubezpieczeniowych.

Jedynym zobowiązaniem ze strony przedsiębiorcy jest regularne informowanie biura o wszystkich zmianach dotyczących pracowników oraz przesyłanie wymaganych dokumentów.

Zaoszczędzony czas

Regularne wypełnianie odpowiednich dokumentów oraz różnorodnych deklaracji połączone z prowadzeniem ksiąg podatkowych każdego miesiąca może pochłonąć ogromną ilość czasu, którą moglibyśmy spędzić na innych aktywnościach.

Chcąc prowadzić swoją księgowość w sposób profesjonalny, tak aby uniknąć wszelkich nieporozumień należy regularnie zapoznawać się ze zmianami w prawie podatkowym oraz poznawać prezentowane w prasie branżowej interpretacje.

Te problemy mogą nas ominąć, przy korzystaniu z usług biura rachunkowego. Również w przypadku kontroli Urzędu Skarbowego ta odbędzie się w biurze rachunkowym, a nie w naszej firmie.