Skip to content Skip to footer

Urodziny dla dzieci – o czym trzeba pamiętać, by wypadły idealnie?

Urodziny dziecka to bardzo ważny moment zarówno dla malucha, jak i jego rodziców. Wybór miejsca zabawy, menu czy zaproszenia to elementy urodzinowej zabawy, o które koniecznie trzeba zadbać. O czym należy pamiętać, by urodziny dla dzieci były świetną zabawą?

Czas na zaproszenie na urodziny dla dziecka

Urodziny dla dzieci warto zacząć przygotowywać już kilka tygodni wcześniej. Ważnym elementem są zaproszenia, które muszą być dostarczone chociaż 3 tygodnie wcześniej, by goście mogli się określić, czy będą na uroczystości.

Zaproszenia na urodziny maluch może przygotować samodzielnie. Można je narysować kredkami, namalować farbami czy wykleić koralikami, cekinami, kolorowymi papierami.

Zaproszenie, które zrobi dziecko, powinno zawierać niezbędne informacje o planowanych urodzinach. Koniecznie należy podać miejsce, gdzie będą organizowane urodziny dla dzieci, datę oraz godzinę. Warto również poprosić o potwierdzenie obecności i podać telefony rodziców. Nie można również zapomnieć o informacji o specjalnym obuwiu lub stroju, gdy taki jest wymagany.

Sala zabaw, ogród czy basen?

Urodziny dla dzieci można zrobić w wielu miejscach. Ważne, by pamiętać, że trzeba dostosować je do wieku i temperamentu dzieci.

Urodziny dla dzieci młodszych w Częstochowie można zaplanować w sali zabaw, gdzie animator zapewni dzieciom rozrywkę. Warto również pamiętać, że dzieci świetnie czują się w ruchu. Ścianka wspinaczkowa, park trampolin czy basen to idealne miejsca zabaw.

W ciepłe miesiące można pokusić się o przygotowanie urodzin dla dzieci na świeżym powietrzu. Warto zrobić urodziny dla dzieci w ogrodzie, w parku linowym czy na torze kartingowym, który na pewno spodoba się również dziewczynkom.

Przekąski urodzinowe

Na każdych urodzinach dla dzieci muszą znaleźć się słodkie przekąski. To nie podlega dyskusji! Nie znaczy to jednak, że rodzice nie mogą przemycić kilku zdrowszych dań.

Urodziny dla dzieci to świetny moment, by podać jeżyki zrobione z winogron, biedronki z pomidorków czy owocowe szaszłyki. Szybką przekąską będą również kolorowe galaretki podane w ćwiartkach pomarańczy.

Arbuzowe lody na każdych urodzinach dla dzieci biją rekordy popularności. Warto również zrobić babeczki marchewkowe oraz małe kanapeczki, które dzieci pochłoną po wyczerpującej zabawie.