Skip to content Skip to footer

Sztaplowane pojemniki w branży spożywczej

Pojemniki sztaplowalne są wykorzystywane prawie w każdej dziedzinie handlu. Przechowywanie i transport produktów to problem, od którego żaden handlowiec nie ucieknie, szczególnie jeśli zajmuje się sprzedażą produktów szybkozbywalnych takich jak owoce czy pieczywo. Nic więc dziwnego, że plastikowe pojemniki z możliwością sztaplowania są obecne niemal w każdym sklepie spożywczym i w większości piekarni, a na rynku są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach.

Bezpieczne przechowywanie i wygodny transport, czyli pojemniki sztaplowalne w akcji

Główną zaletą pojemników sztaplowanych jest możliwość składowania dużej ilości towaru na małej przestrzeni. Zamiast układać niebezpiecznie chwiejące się hałdy drewnianych skrzynek, można ułożyć pasujące do siebie plastikowe pojemniki w sztaple i być pewnym stabilności tej konstrukcji.
Pojemniki sztaplowane mogą być dostosowane do rozmiaru europalet, co pozwala jeszcze lepiej wykorzystać przestrzeń w czasie transportu. Można także pójść o krok dalej i zdecydować się na pojemniki sztaplowalno-gniazdowe, które umożliwiają włożenie jednego pojemnika w drugi w transporcie zwrotnym i pozwalają zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca. W branży spożywczej nie należy także zapominać o uchwytach, bo będą one bardzo przydatne przy częstym przenoszeniu pojemników.
Estetyczny wygląd i utrzymanie porządku w magazynie lub w sklepie także nie jest tu bez znaczenia. Przykładowo, w warzywniakach najczęściej przechowuje się towar właśnie w plastikowych pojemnikach sztaplowanych, które można szybko podnieść i wymienić na pełną owoców skrzynkę znajdującą się tuż pod spodem. Schludny wygląd jest więc połączony z funkcjonalnością i wygodą.

Higiena i bezpieczeństwo

W branży spożywczej ogromną rolę odgrywa kwestia utrzymania higieny i zapewnienie bezpiecznego przechowywania produktów. Podstawowym zagadnieniem w tym temacie jest tworzywo, z którego wykonana jest skrzynka. Artykuły spożywcze zawsze powinny być przechowywane w pojemnikach posiadających atest na kontakt z żywnością.
Wybranie ażurowych pojemników sztaplowalnych z oferty https://www.schoellerallibert.com/pl/products/stackable-containers/ sprawi, że wyczyszczenie pojemników będzie szybkie i proste. Dodatkowo, umożliwi to cyrkulację powietrza i nie pozwoli na gromadzenie się wilgoci, co w przypadku sprzedaży pieczywa czy owoców jest niezmiernie istotne. Otwory pozwolą także na rozpoznanie zawartości skrzynek, a jest to duża zaleta, gdy wykorzystuje się pojemniki sztaplowane w branży spożywczej. W zależności od przechowywanych produktów, można zdecydować się zarówno na ażurowe ścianki, jak i dno albo pozostawić pełny spód skrzynki.