Skip to content Skip to footer

Kto powinien skorzystać z depilacji laserowej?

Gładka skóra pozbawiona owłosienia w niektórych partiach to obecnie priorytet jeśli chodzi o wygląd nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Tradycyjne metody depilacji, takie jak golenie maszynką jednorazową nie dają długotrwałych efektów i często podrażniają skórę. Dlatego warto rozważyć zabieg depilacji laserowej.

Czym jest depilacja laserowa?

Jest to zabieg polegający na puszczeniu ze specjalnego urządzenia wiązki światła pochłanianego przez melaninę – barwnik, który zawiera zarówno opalona skóra, jak i ciemne włosy. W wyniku pochłaniania wiązek światła, włos zostaje uszkodzony i przestaje rosnąć. Depilacja laserowa nie jest zabiegiem tanim, ale obecnie najskuteczniejszym na rynku. Pozwala cieszyć się całkowicie gładką skórą lub przynajmniej zmniejszonym owłosieniem na wybranych partiach skóry przez nawet kilka lat!

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Najlepszymi kandydatami do depilacji laserowej są osoby o jasnej karnacji, unikające opalania oraz posiadające ciemne owłosienie. Duża ilość melaniny zawarta we włosach sprawia, że zabieg jest wielokrotnie skuteczniejszy niż u osób o włosach blond lub rudych. Z tego też względu osoby o jasnym owłosieniu nie będą podatne na ten zabieg i powinny pomyśleć raczej o innym sposobie pozbywania się niechcianego owłosienia. Ze względu na sposób działania promieni lasera, nie zaleca się także stosowania tego rodzaju depilacji u osób z silnie opaloną skórą, a także stosujących samoopalacze, retinoidy doustne lub w postaci maści, a także zażywające leki i zioła światłouczulające. U tych osób może wystąpić podrażnienie skóry na skutek działania promieni lasera.

Depiluje i leczy

Depilacja laserowa to idealne rozwiązanie dla osób, które posiadają bujne, gęste i ciemne owłosienie na skórze rąk, pach, czy też pachwin, a także owłosienie nad górną wargą. Częste golenie maszynką może podrażniać skórę, a już na dwa dni po goleniu włoski znów stają się widoczne. Z kolei depilacja elektrycznym depilatorem jest bolesna, czasochłonna i może powodować wrastanie włosków, podrażnienia i krostki, co nie daje zadowalającego efektu estetycznego. Oprócz właściwości efektywnego pozbywania się włosów, laser ma również zdolności do leczenia niektórych zmian skórnych. Jest więc bardzo dobrym pomysłem u osób, które mają już dość stale podrażnionej po innych metodach depilacji skóry i chciałyby pozbyć się tego problemu raz a porządnie nawet na kilka lat.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med