Skip to content Skip to footer

Różne rodzaje rozświetlaczy do twarzy

Delikatnie ożywione kości policzkowe, promienny i naturalny wygląd oraz wspaniale wykonturowana twarz. To wszystko może zapewnić każdej kobiecie właściwie zastosowany rozświetlacz do twarzy. A jak go wybrać spośród tych licznych propozycji firm kosmetycznych, by z łatwością wykonywać późniejsze makijaże?

Rozświetlacze w pudrze

Czyli rozświetlacze prasowane, nazywane również produktami występującymi w kamieniu. Z wyglądu przypominają tradycyjne pudry przeznaczone do matowienia twarzy, choć różnią się od nich składem i kolorem. Są znacznie jaśniejsze i delikatnie połyskujące.

Prasowane rozświetlacze to świetna opcja dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z konturowaniem twarzy. Korzysta się z nich bardzo łatwo – wystarczy przeciągnąć po ich powierzchni pędzlem i następnie nałożyć je np. na kości policzkowe. Nie można sobie zrobić nimi krzywdy. Są bowiem bardzo delikatne,

Rozświetlacze w płynie

Nieco bardziej problematyczne w aplikacji. Sprawdzą się u kobiet, które mają już pewne doświadczenie w konturowaniu twarzy i chciałyby nieco bardziej zaszaleć. Rozświetlacze do twarzy w płynie dopiero od niedawna goszczą na polskim rynku, jednak wiele pań zdążyło się już w nich zakochać. Tak wspaniałego efektu nie da się uzyskać przy pomocy żadnego prasowanego produktu!

Pierwsze spotkanie z roświetlaczem w płynie może zakończyć się porażką. Nie wolno go nakładać zbyt wiele, bo efekt będzie kiczowaty i tandetny, a cała twarz zacznie emanować swoim błyskiem i to w sposób absolutnie niekorzystny. Im mniej, tym lepiej – ta zasada świetnie się tutaj sprawdza. Warto jedna trochę się pomęczyć, bo kosmetyki w płynie należą do najtrwalszych produktów.

Rozświetlacze w kremie

Bardzo intensywne i skondensowane, często występują w praktycznych paletkach. Kupując taki produkt, można zatem za niewielką cenę uzyskać nie jeden rozświetlacz do twarzy, ale kilka rozświetlaczy w różnorodnych odcieniach.

Paletka wypełniona rozświetlaczami w odmiennych barwach świetnie sprawdzi się do konturowania drobnych elementów twarzy. Bardzo jasny kolor można nałożyć pod łukiem brwiowymi czy nad ustami, a tym ciemniejszym delikatnie ożywić kości policzkowe. Rozświetlacze w kremie idealnie nadają się do wykonywania profesjonalnych makijażów.