Skip to content Skip to footer

Rola środków higienicznych w przedszkolu

W przedszkolu ze względu na dużą zbiorowość dzieci oraz osób dorosłych, a także specyfikę dnia, higiena odgrywa ogromną rolę. W okresie przedszkolnym kształtują się także nawyki higieniczne dzieci, dlatego tak ważne, by każda placówka była zaopatrzona w zapas środków do mycia rąk.

Mydło w piance- jak zbudować dobre nawyki

Już w najmłodszych grupach, dzieci uczą się, że nie ma odstępstw od mycia rąk przed posiłkami, po wyjściu z toalety czy po powrocie ze spaceru. Zwykle zbudowanie w maluchach dobrych nawyków odbywa się bardzo szybko, ponieważ jedne dzieci naśladują drugie, a także potrafią sobie o tym przypominać. Również nauczycielki odgrywają tutaj dużą rolę, mówiąc o zasadach higieny.

Doskonałym pomysłem jest udostępnienie dla przedszkolaków mydła w piance. Jak wiadomo, nawyk zazwyczaj o wiele skuteczniej się utrwala, jeżeli jest on czynnością przyjemną. Takie właśnie jest mycie rąk kremowym, delikatnym i pachnącym mydłem w piance.

Ogromne znaczenie czystych rąk

Brudne ręce, a także nieprzestrzeganie podstawowej higieny może doprowadzić do poważnych zaburzeń jelitowych, takich jak biegunki. Dlatego maluchy są uczone, by jak najczęściej myć ręce. Chociaż niektóre mogą tego nie lubić, mydło w piance uprzyjemni im te chwile. Dodatkowo ważne jest także to, by nauczyciel pokazał w jaki sposób takie dokładne mycie ma wyglądać. Maluchy są także pod tym względem nadzorowane.

Kontakt z innymi dziećmi, zabawkami i wykładziną w przedszkolu sprawia, że mycie rąk staje się wprost koniecznością, szczególnie jeżeli za chwilę ma się odbyć posiłek w przedszkolu. Trzeba pamiętać również o tym, że brudne ręce nieraz wędrują do buzi malucha, co oczywiście także zagraża jego zdrowiu.

Zalety mydła w piance

Mydło w piance jest atrakcyjne nie tylko dla dzieci, ale także dla nauczycieli. Jest delikatny, ładnie pachnie i zabija prawie 100 procent bakterii, które mogłyby zagrażać całej grupie dzieci. Nie wysusza nadmiernie małych rączek. Z pewnością nie trzeba będzie specjalnie zachęcać maluchów do korzystania z niego.

Ponadto warto wspomnieć o wydajności takiego mydła. Pianka powoduje, że można go użyć znacznie mniej, a to ważne przy planowaniu wydatków na zakupy higieniczne w przedszkolu.

Mydło w pianie znaleźć można na E-higiena24.pl