Skip to content Skip to footer

Jak przywrócić skórze samochodowej dawny wygląd?

Stosunkowo niskie ceny takiego rozwiązania sprawiły, że skórzane tapicerki stały się obecnie bardzo popularne. Jednak aby skóra w samochodzie prezentowała się elegancko, należy o nią dbać. Staranną pielęgnację przeprowadzić można przy użyciu odpowiednich preparatów.

Wady i zalety skóry

Podobnie jak większość materiałów wykorzystywanych do produkcji obić samochodowych, takie zastosowanie skóry ma swoje wady oraz zalety. Dlatego zanim ktokolwiek zdecyduje się na wybór tapicerki skórzanej do swojego pojazdu, powinien dokładnie się z nimi zapoznać. Przede wszystkim skóra bardzo dobrze wygląda, przez co sprawia wrażenie luksusowej i eleganckiej.

Wady skóry odczuwalne są zarówno w okresie zimowym, jak i w cieplejsze dni. Zimą staje się nieprzyjemna i chłodna w dotyku, natomiast latem przesadnie gorąca. Dlatego przy okazji skórzanej tapicerki konieczne jest zastosowanie odpowiedniej klimatyzacji. Ponadto materiał ten wymaga specjalnej pielęgnacji, w czym pomóc może lakier do skóry samochodowej.

Pielęgnacja skóry

Proces pielęgnacji skórzanej tapicerki jest znacznie bardziej złożony, niż ma to miejsce w przypadku zwykłych materiałów. Na dodatek jakiekolwiek zaniedbania mogą wiązać się z nieprzyjemnymi konsekwencjami. Jeżeli nie będzie stosowany odpowiedni lakier do skóry samochodowej, może się ona wysuszyć. W efekcie na jej powierzchni zaczną się pojawiać przetarcia oraz pęknięcia.

W związku z tym brak odpowiedniej pielęgnacji prowadzi do zmiany faktury skóry oraz pogarsza ogólną estetykę tapicerki. Zbyt mocne zaniedbanie skóry robi bardzo niedobre wrażenie. Jednak za pomocą lakieru do skóry samochodowej można chociaż częściowo przywrócić jej dawny blask.

Zaniedbana tapicerka

Najprostszym sposobem na pozbycie się problemów ze zniszczoną tapicerką jest kupno nowej. Nie każdego jednak na to stać, dlatego tańszym rozwiązaniem jest odpowiedni lakier do skóry samochodowej. Pomocna może okazać się także specjalna farba, która pozwoli na zregenerowanie wytartej oraz zużytej skóry. Warto jednak pamiętać o tym, że nawet najlepszy środek nie odnowi skóry całkowicie.

Zadaniem tego typu preparatów jest przede wszystkim skuteczne zamaskowanie powstałych wytarć materiału, dzięki czemu odzyskuje jednolitą barwę oraz swoją naturalną fakturę powierzchni. Zastosowanie lakierów i farb do skór samochodowych jest szybkim oraz relatywnie tanim sposobem na przywrócenie tapicerce przynajmniej części dawnych walorów.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Lakiery24.com