Skip to content Skip to footer

Oryginalne opakowania kartonowe kluczem do sukcesu

Jak powszechnie wiadomo większość konsumentów jest wzrokowcami, dlatego też oryginalne opakowania reklamowe to doskonały sposób, aby prześcignąć swoich największych konkurentów. Przygotowując pomysłowe wzory opakowań można znacząco poprawić wyniki sprzedaży i wyróżnić się z tłumu. Jest to doskonała propozycja nie tylko dla dużych firm korporacyjnych, ale również dla niewielkich przedsiębiorców, którzy oferują swoje produkty na rynkach lokalnych.

Dostosowanie się do kanałów sprzedaży

Projektując reklamówki firmowe należy pamiętać przede wszystkim o tym, aby zawsze dostosować się do kanałów sprzedaży, marki oraz danej kategorii. W opakowaniach oparty na grafice i stosunkowo niewielkich ilościach informacji kluczem do sukcesu jest skupienie się na podkreśleniu marki. Rozwiązanie tego typu doskonale sprawdzi się w opakowaniach na alkohol, napoje, kosmetyki czy słodycze. Zasada ta nie sprawdzi się jednak przy zdecydowanie bardziej złożonych kategoriach i niektórych kanałów sprzedaży. Mowa tutaj między innymi o aptekach czy sklepach spożywczych. W tym przypadku minimalistyczne reklamówki firmowe mogą znacząco obniżyć współczynnik sprzedaży.

Kreatywne opakowania reklamowe

W dzisiejszych czasach hiperkonkurencja bardzo ostro piętnuje niedojrzałe projekty opakowań, dlatego też aby utrzymać się na rynku warto skorzystać z pomocy profesjonalnych projektantów, którzy przygotują dla nas kreatywne opakowania. Dobry producent opakowań powinien podpowiedzieć nam jakie opakowania reklamowe są w dzisiejszych czasach modne i na co należy zwrócić szczególną uwagę. Od kilku lat w cenie jest przede wszystkim minimalizm, prostota, odpowiedni balans bieli i chwytliwa grafika. Nie można zapominać także o oryginalnych hasłach reklamowych. Skupiając się na tych punktach można przygotować naprawdę kreatywne opakowania, dzięki którym znacząco zwiększymy sprzedaż oferowanych produktów.

Efektywne projekty

W dzisiejszych czasach najszybciej zapadają w pamięci proste i efektywne projekty. Kupujący zwracają uwagę średnio na 3-4 najważniejsze elementy na opakowaniu, dlatego też warto właśnie na nich się skupić. Porządne opakowania kartonowe muszą robić dobre wrażenie już na pierwszy rzut oka i co najważniejsze muszą znacząco wyróżniać się spośród pozostałych produktów. Nawet jak będziemy sprzedawać najlepsze produkty w najniższej cenie, to bez porządnego opakowania trudno będzie odnieść sukces.