Skip to content Skip to footer

Nadruk sublimacyjny – nowa generacja kolorowych nadruków

Kolorowe koszulki, ozdobione nadrukiem a nie haftem, są coraz częściej wybierane przez pracodawców oraz sponsorów różnych imprez. Nadruk sublimacyjny, w odróżnieniu od mniej trwałych rodzajów nadruku, wnika w strukturę tkaniny. Dlatego wykorzystane do nadruku kolory nie tracą na intensywności nawet po wielu praniach.

Czym jest druk sublimacyjny na tkaninach


Do wykonania tego rodzaju nadruku wykorzystuje się specjalne rodzaje atramentów, przy czym w początkowej fazie nadruk wykonywany jest na papierze transferowym. Dopiero później nadruk przenosi się na powierzchnię pokrytą lakierem poliestrowym z wykorzystaniem wysokiego ciśnienia oraz temperatury. Drukarnia sublimacyjna może taki nadruk przenieść zarówno na powierzchnie porcelitowe, blachy czy tkaniny poliestrowe. Atutem tego rodzaju nadruków jest również krótki czas realizacji – przy odpowiednim ustawieniu pozostałych parametrów, czyli ciśnienia pod jakim wykonuje się nadruk oraz temperatury, nadruk na blachach trwa około 40 sekund.

Reklamowe wykorzystanie nadruku


Ze względu na swoją trwałość, nadruk sublimacyjny powszechnie jest wykorzystywany w branży reklamowej, głównie do produkcji gadżetów reklamowych oraz odzieży, która musi być trwale ozdobiona logo marki. Druk sublimacyjny na tkaninach może być również zamawiany przez marki odzieżowe czy producentów odzieży medycznej. W tych dwóch branżach można zaobserwować zwiększone zainteresowanie wykonaniem nadruków w sposób trwały. Drukarnia sublimacyjna pozwala na złożenie zamówienia na dowolną liczbę produktów ozdobionych nadrukiem sublimacyjnym, przy czym ostateczna cena za realizację zamówienia zależy również od liczby nadruków oraz od ich wielkości.

Wierne odwzorowanie szczegółów


Branża reklamowa pokochała nadruk sublimacyjny w firmie http://nadrukisublimacyjne.pl/sublimacja/ nie tylko za trwałość, ale również za wierność nadruku. Technika, w której kolor wnika w strukturę tkaniny, sprawia, że można w ten sposób wiernie pokazać nawet najdrobniejsze szczegóły. Z kolei trwałość nadruku sprawia, że drukarnia sublimacyjna coraz częściej realizuje zamówienia na zadrukowanie powierzchni na odzieży sportowej czy medycznej, torbach i gadżetach reklamowych, ale również na tkaninach użytkowych, jak ręczniki, parasole czy parawany plażowe. Popularne wśród zamawiających są także torby zakupowe, które ozdabia się kolorowym nadrukiem. Druk sublimacyjny na tkaninach pozwala na bardzo precyzyjne odwzorowanie najmniejszego detalu, który po wielu praniach materiału, na którym został wykonany, będzie równie czytelny jako po wykonaniu nadruku.