Skip to content Skip to footer

Gdzie przydadzą się maszyna do lodu oraz granitor?

Aby zadowalać klientów lokali gastronomicznych należy proponować (szczególnie latem), pyszne desery oraz kawy mrożone. W upalną część roku niezastąpione stać się mogą więc granitory oraz maszyna do lodu.

Maszyny do granity siorbet

W Polsce już jakiś czas temu pojawił się włoski, pyszny i orzeźwiający deser o nazwie granita. Stąd też, niezależnie od rozmiarów lokalu, w każdej cukierni, restauracji czy barze przydać się może granitor, czyli maszyna służąca do jego przygotowywania. Co ważne, powstawać mogą w niej także lody, sorbety, a nawet mrożona kawa. Jak więc widać, jest to sprzęt, który jest inwestycją pewną, funkcjonalną i przy swoich kosztach przynoszącą naprawdę duże zyski. Maszyny do granity siorbet mogą posiadać jedną, dwie lub trzy komory, a każda z nich pomieści 12 litrów deseru. Pojemniki o tak dużej pojemności, pozwalają na to, by przygotowywać różne smaki produktów – i to w naprawdę dużej ilości. Dzięki temu można obsługiwać wiele osób. Bardzo ważne jest również to, że takie sprzęty ustawiać można w kuchniach lokali gastronomicznych, ale jeszcze ciekawszą atrakcją mogą stać się wtedy, kiedy ustawi się je na ladach do sprzedawania jedzenia. Wtedy do zakupu deseru zachęci sam widok jego przygotowywania. Zaletą jest także to, że granitory są łatwe do utrzymywania w czystości oraz bardzo wytrzymałe.

Niezwykle przydatna maszyna do lodu

Wiele osób uwielbia zimny sok, schłodzone koktajle oraz alkohol podany z lodem. Dlatego w lokalach gastronomicznych: w restauracji, kawiarni, lodziarni czy barze nie może zabraknąć sprzętu służącego do rozdrabniania kostki lodowej. Taka maszyna działa w szybki, prosty, a zarazem niezwykle efektowny sposób. Kostki są gotowe do wykorzystania niedługo po uruchomieniu sprzętu i można je wrzucać do wybranych napojów. Do zalet tego rodzaju maszyny do lodu można zaliczyć również to, że nie ma ona zbyt dużych rozmiarów i łatwo się ją instaluje, a później obsługuje. Problemów nie ma także z jej czyszczeniem. Bardzo ważne jest, że maszyny do lodu umożliwiają to, by kontrolować regulację ostrza, a co za tym idzie, by wybierać fakturę lodu: od szorstkiego i ziarnistego aż do lodu cieniutkiego. Dzięki temu można wsypywać go zarówno do drinków, soków, kaw (lód ziarnisty), jak i do deserów, gdzie lekki lód można na przykład polewać syropami. Możliwości jest tutaj naprawdę wiele.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://www.siorbet.pl/maszyny.html