Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto stosować prześcieradła z gumką

Czy kupując pościel omijaliście szerokim łukiem prześcieradła z gumką? Jeśli tak, to szybko powinniście to zmienić. Takie prześcieradła mają sporo zalet, które zapewnią wam wygodę podczas snu, a także ułatwią utrzymanie łóżka w idealnym porządku.

Wygodny sen zapewnia zdrowie

O tym, że sen wpływa na zdrowie, wiadomo już od dawna. Dziś potwierdzają to liczne badania. Ważna jest nie tylko długość snu, ale także jego jakość. A jakość w dużej mierze zależy od łóżka i pościeli. Nie na darmo stare przysłowie mówi „Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz”. Przed kupnem łóżka czy tapczanu wypróbujcie, czy są one wygodne. Pamiętajcie, że w łóżku spędzacie około jednej trzeciej życia! Za wygodne łóżko podziękuje także kręgosłup.

Wybierz to z gumką

Aby sen był przyjemny i zdrowy, trzeba koniecznie zadbać o odpowiednią pościel. Wygodne poduszki, odpowiednie do pory roku przykrycie oraz dobrej jakości pościel. Przy kupnie pościeli zwróćcie koniecznie uwagę nie tylko na wygląd i rodzaj materiału, ale także na prześcieradło. To bardzo ważny element, który zapewnia wyjątkowy komfort w łóżku. Oprócz prześcieradła w postaci prostokątnego płatu materiału w sklepach możecie też kupić prześcieradła z gumką. Są one bardzo wygodne, a ich podstawową zaletą, za którą je pokochacie, jest to, że nie zsuwają się ani nie podwijają. Nawet przy bardzo niespokojnym śnie, prześcieradło będzie na swoim miejscu. Poranne ścielenie łóżka dzięki temu będzie o wiele szybsze i prostsze.

Materiał i rozmiar są ważne

Kupując prześcieradła z gumką trzeba pamiętać, że mają one około 15-20 cm zakładu, który tworzy rodzaj ściągacza. Dzięki temu założone na materac jest stale w tej samej pozycji. Dlatego wybierajcie prześcieradła o rozmiar większe, czyli przy materacu 160×200 cm kupcie te o wymiarach 180×200 cm. Będziecie mieć gwarancję, że prześcieradła z gumką będą idealnie leżeć.Jeśli kupicie za małe, to prześcieradło będzie się z materaca zsuwać. Z kolei te o za dużym rozmiarze będą się nieestetycznie zwijać i zwisać z materaca. To oczywiście wpłynie także na wygodę snu.Z jakiego materiału wybierać prześcieradła? Dobrym wyborem jest oczywiście bawełna. Ale zwróćcie uwagę na te wykonane z dżerseju lub frotty. Pierwsze zapewnią idealną gładkość, a drugie będą niezastąpione zimą.

Prześcieradła z gumką dostępne są w ofercievegehome.pl.