Skip to content Skip to footer

Czy każdy może tworzyć gry?

Maniacy gier komputerowych bardzo często marzą o tym, by móc nie tylko grać w zaciszu własnego domu, ale także uczestniczyć w procesie produkcji takiej flagowej gry komputerowej. Rzeczywiście, byłoby się czym pochwalić – tworzenie gier 2d jest procesem bardzo skomplikowanym, pochłaniającym mnóstwo czasu i pieniędzy, ale efekty są godne podziwu.

Kto może zostać game developerem?

Game developerzy to osoby, a w zasadzie firmy takie jak http://ifun4all.com/, które posiadają odpowiednie zasoby pieniężne, by wyprodukować grę. Biorąc pod uwagę, że koszt produkcji takiej gry to wiele milionów, trzeba się bardzo postarać, aby zachęcić graczy do zakupu. Dzięki temu koszty te zwracają się z nawiązką, a gry komputerowe są bardzo lukratywnym biznesem. Czy jednak tworzenie grier w każdym przypadku jest opłacalne? Oczywiście, że nie. Tak jak w przypadku każdego innego produktu, gdy będzie on słabej jakości, to nie znajdzie swoich odbiorców. Tu dużą role odgrywa też reklama. Grę komputerową promuje się na długo przed tym, zanim trafi ona do sprzedaży. W dniu premiery gracze ustawiają się w kolejkach do sklepów, by jak najszybciej móc kupić długo wyczekiwany krążek i zacząć w niego grać, nim inni go zrecenzują!

Mania gier komputerowych

Game developerzy doskonale znają rynek gier komputerowych. Mało prawdopodobne, by za sterami największych produkcji stały osoby, które nigdy nie grały i nie wiedzą, jakie emocje za tym stoją. Tworzenie grier jest procesem bardzo kosztownym, dlatego też inwestowanie tak ogromnych pieniędzy w grę musi być podparte wieloma opiniami graczy. Wśród ekipy producenckiej znajdzie się też wielu specjalistów badających rynek gier komputerowych, poszukujących autentycznych opinii graczy o poprzednich wersjach gry. W przypadku gier komputerowych to właśnie opinie prawdziwych graczy-amatorów są najcenniejsze, bo to oni napędzają ten rynek.

Proces tworzenia

Tworzenie gier 2d odbywa się często na wielu etapach i w wielu lokalizacjach równocześnie. Graficy tworzą pierwowzory postaci na kartkach, a następnie starają się je przenieść do realiów gier. Specjaliści nadają postaciom charakterystyczne ruchy i gesty wykorzystując najnowsze technologie, dźwiękowcy podkładają realistyczne głosy. Marketingowcy zajmują się promocją gry. Na końcu game testerzy zajmują się testowaniem luk i błędów w grze – grają w nią godzinami, wyszukując słabych punktów gier i poprawiając je. Dzięki wielomiesięcznej pracy wielkiego grona najlepszych specjalistów z dziedziny grafiki i programowania oraz wielu innych dziedzin, udaje się stworzyć mistrzowskie, kasowe produkcje.