Skip to content Skip to footer

Zbiorniki do przewozu paliwa – jakie?

Paliwo, czyli materiał, który jest niezwykle wrażliwy na przykład na promieniowanie słoneczne i wahania temperatur i może być cieczą niebezpieczną, przewozi się tylko w specjalnych zbiornikach dwupłaszczowych. Czym się one charakteryzują? Dlaczego konieczne jest ich użycie?

Czym jest zbiornik dwupłaszczowy na paliwo?

Zbiorniki dwupłaszczowe, jak wskazuje sama nazwa są zbudowane z dwóch płaszczy, czyli warstw, dzięki którym paliwo jest jeszcze skuteczniej chronione przed takimi czynnikami atmosferycznymi, jak promieniowanie UV. To bardzo ważne, ponieważ wysoka temperatura stwarza ogromne zagrożenie zarówno w transporcie, jak i przechowywaniu paliwa.

Użycie zbiorników dwupłaszczczowych na paliwo daje gwarancję tego, że ciecz niebezpieczna nie zapali się ani nie wybuchnie podczas przewożenia lub przechowywania, niezależnie od warunków zewnętrznych. Takie pojemniki na paliwo są zbudowane z materiałów, zapewniających najwyższą trwałość i możliwość zastosowania przez wiele lat.

Jak można podzielić zbiorniki dwupłaszczowe?

Producenci tworzą rozwiązania, dzięki którym korzystnie ze zbiorników dwupłaszczowych na paliwo staje się jeszcze wygodniejsze i bezpieczniejsze. Dlatego też pojemniki te można podzielić między innymi na te zamykane mechanicznie, czyli prostsze oraz z kontrolą dostępu, która pozwala kontrolować poziom paliwa komputerowo.

Każdy, nawet prosty zbiornik dwupłaszczowy posiada jednak elementy pozwalające kontrolować to, czy nie nastąpiło przelanie i jak wysoka paliwo znajduje się w zbiorniku. To ogromnie ważne nie tylko podczas przechowywania, ale także podczas transportowania takich cieczy niebezpiecznych. W jaki sposób wybierać zbiorniki dwupłaszczowe?

Kupujemy zbiornik na paliwo?

Trzeba pamiętać, że jest to decyzja bardzo odpowiedzialna, ponieważ chodzi o bezpieczeństwo. Dlatego z całą pewnością należy postawić na zbiornik, który jest wykonany z materiału przeznaczonego do tego celu. Przed oddaniem do użytku producenci zwykle w standardowej procedurze testują swoje produkty, jednakże trzeba pamiętać, że pojemnik musi mieć certyfikaty bezpieczeństwa na piśmie.

Taki zbiornik dwupłaszczowy na paliwo na pewno będzie służył przez wiele lat oraz sprawdzi się w każdych warunkach pogodowych oraz niezależnie od temperatury panującej w magazynie. To jedna z najważniejszych inwestycji w firmie, w której na bieżąco potrzebna jest dużą ilość paliwa.