Najefektywniejszy sposób na depilacje bikini

Depilacja bikini to temat trudny i… bolesny. Niestety, to miejsce jest szczególnie wrażliwe, dlatego najlepiej oddać je pod opiekę wykwalifikowanych pań kosmetyczek w wysokiej klasy gabinecie medycyny estetycznej.

Dlaczego laser?

Depilacja laserowa polega na zaabsorbowaniu światła o odpowiedniej długości fali przez melaninę zawartą we włosie. Pod wpływem tej reakcji mieszek włosowy rozgrzewa się, a jego cykl wzrostu zostaje przerwany. Włos obumiera, wypada, a w tym samym miejscu jeśli się narodzi na nowo, to dużo słabszy i wolniej rosnący. Po kolejnym potraktowaniu laserem w tym samym miejscu włos nie odradza się przez długie tygodnie, miesiące, a nawet lata.

W zależności od rodzaju włosów, ich grubości i zawartości pigmentu, depilacja laserowa okolic bikini w Warszawie może dawać różne efekty. U niektórych osób wystarczają 3 zabiegi, aby pozbyć się owłosienia na długie lata, u innych będzie potrzeba nawet 10 zabiegów. Na szczęście są one bardzo skuteczne i bezbolesne, więc zdecydowanie warto się na taki zabieg wybrać.

Gdzie wykonać zabieg?

Ponieważ w grę wchodzi nasze zdrowie, na depilację laserową okolic bikini w Warszawie należy się udać wyłącznie do renomowanego gabinetu medycyny estetycznej. Na szczęście w stolicy takich nie brakuje. Należy się wystrzegać podejrzanych gabinetów, które nie legitymują się wymaganymi kwalifikacjami czy certyfikatami na sprzęt używany do depilacji.

Wystrzegajmy się też podejrzanie niskich cen zabiegów – mogą one oznaczać w najlepszym razie niską jakość zabiegów, ponieważ przy takich niskich cenach gabinet zwykle stawia na ilość klientek, a nie na dbałość o ich zadowolenie. W najgorszym razie możemy narazić się na powikłania, na przykład w postaci poparzeń.

Rezultaty – ile trzeba czekać?

Okolice bikini są strefami bardzo wrażliwymi na depilację, dlatego trzeba przeprowadzić ją w sposób bardzo ostrożny. Po pierwsze, należy dokładnie wygoić wszelkie rany i podrażnienia po poprzednich depilacjach. Personel przeprowadzający zabieg poinformuje nas, co zrobić, aby wygoić skórę w tych miejscach i kiedy będzie można przystąpić do zabiegu.

Już po pierwszym zabiegu włoski wypadną i skóra będzie wyraźnie gładsza. Po kolejnych tygodniach można powtórzyć zabieg, by wyeliminować pozostałe włoski. Czasem potrzeba kilku zabiegów, by efekty się utrwaliły, a więc pełny cykl depilacji może trwać nawet miesiącami. Warto jednak się poddać zabiegowi jakim jest depilacja laserowa okolic bikini w Warszawie, ponieważ rezultaty utrzymują się nawet przez kilka lat!