Skip to content Skip to footer

Laryngolog Katowice – kiedy pójść?

Jeśli szukasz laryngologa, Katowice to dobre miejsce, żeby zacząć dbać o swoje zdrowie. Duży wybór lekarzy, także prywatnych oraz krótkie terminy oczekiwania na wizytę u laryngologa to szansa na szybkie rozprawienie się z dolegliwościami.

Laryngolog Katowice – w czym pomoże

Otorynolaryngologia to gałąź medycyny zajmująca się bardzo newralgicznymi narządami: nosem, gardłem, uszami i krtanią. Warto szybko umówić wizytę, jeśli denerwują nas nawracające infekcje, chrypka, chrapanie, szumy w uszach czy zaburzenia błędnika. Lekarz laryngolog usunie nie tylko polipy, które utworzyły się w nosie, ale i ciała obce (np. klocki czy plastelinę), które twoje pociechy nieopatrznie wsadziły do nosa czy uszu, a także przerośnięty trzeci migdał (będący problemem zwłaszcza u dzieci alergicznych). Pomoże również w przypadku krzywej przegrody nosowej.

Laryngolog katowice prywatnie – jak wygląda wizyta?

Przede wszystkim należy przygotować wszystkie dokumenty związane z chorobą, jeśli zaś wybierasz się z dzieckiem, nastawić je psychicznie na spotkanie z doktorem. Nie ma się czego obawiać – wielu dziecięcych laryngologów w Katowicach ma dobre podejście do najmłodszych pacjentów. Podczas wizyty twój maluch może się spodziewać, że doktor za pomocą palców sprawdzi stan węzłów chłonnych i ślinianek, stan uszu lub nosa oceni za pomocą specjalnego wziernika, a krtań i nosogardło zbada za pomocą lusterka. Może nawet po skończonym badaniu da je potrzymać i dokładnie obejrzeć dzielnemu pacjentowi?Co więcej, jeśli laryngolog będzie musiał wykonać zabieg, zapewni małego pacjenta, że nie będzie bolało – w takim przypadku stosowane jest znieczulenie ogólne lub miejscowe.

Laryngolog i przywracanie pełnej sprawności

Szczególną gałęzią tej dziedziny medycyny jest leczenie zaburzeń mowy, głosu i słuchu. Bez względu na to, czy wpiszecie w wyszukiwarkę hasło laryngolog Katowice prywatnie, czy też na NFZ (ze względu na krótkie terminy polecamy tę pierwszą opcję), po dokładnym przebadaniu narządów lekarz może wykonać konieczny zabieg lub też – w przypadku osoby z niedosłuchem lub głuchotą – dobrać odpowiedni implant. Niewielkie, zgrabne urządzenie (wyróżniamy implanty ślimakowe, ucha środkowego, na przewodnictwo kostne oraz pnia mózgu) pozwala na bezpieczne funkcjonowanie, a dla dzieci to dodatkowa możliwość swobodnej zabawy i kontaktu z rówieśnikami.