Jak wprowadzić aplikację na rynek?

Masz pomysł na aplikację? To świetnie! Aplikacje, szczególnie mobilne, cieszą się ogromnym zainteresowaniem i korzystają z nich osoby na całym świecie. Odpowiednio przygotowana aplikacja to wręcz gwarancja sukcesu, szczególnie jeśli pomysł jest świeży. Doskonałym przykładem jest Instagram – aplikacja rozrosła się obecnie do ogromnych rozmiarów, codziennie swoje zdjęcia tam zamieszczają miliony osób! Realizacja swojego pomysłu na aplikację nie jest jednak prosta.

Od pomysłu do wykonania

Podstawą każdego projektu jest oczywiście dobry pomysł. Jakie cechy powinien on mieć? Przede wszystkim:
– pomysł musi być świeży, bo użytkownicy internetu uwielbiają nowości i niechętnie wracają do starych rozwiązań (chociaż wyjątkiem są tutaj aplikacje odwołujące się do ich dzieciństwa i wczesnej młodości);
– plagiat jest absolutnie zakazany – sieć rządzi się swoimi prawami i wcześniej czy później ktoś wpadnie na plagiat, co może skończyć się nieprzyjemnie;
– aplikacja powinna być idealnie dopasowana do aktualnego rynku i użytkowników;
– aplikacja powinna być pomyślana na dalszy rozwój, bo chociaż sukces może być nagły, a zainteresowanie ogromne, to użytkownicy często nudzą się aplikacjami.

Kiedy mamy już dobry pomysł i przeprowadziliśmy analizę rynku, należy wziąć się za projektowanie aplikacji.

Wykonanie aplikacji

Wykonanie aplikacji jest trudnym zadaniem, a przygotowanie dobrego kodu może zająć od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy, szczególnie pracując w pojedynkę. Wbrew temu, co myśli wiele osób, jest to także bardzo pracochłonne. Cena za wykonanie aplikacji może wynosić nawet kilkaset tysięcy złotych!

Osoby, które znają się na programowaniu, często swoją aplikację wykonują samodzielnie, ale nie oszukujmy się – jest to żmudny i długi proces. Dobrym rozwiązaniem jest szukanie partnerów, którzy dadzą wsparcie finansowe, już na tym etapie.

Testy aplikacji

Dobre pomysły na aplikację muszą też zostać gruntownie przetestowane. Testowanie aplikacji pozwala wyłapać błędy już na najwcześniejszym etapie, dzięki czemu uszkodzona aplikacja nie zdąży jeszcze wejść na rynek. Jest to bardzo ważny krok, bo wiele osób może się zrazić, jeśli za pierwszą próbą ich aplikacja nie zadziała albo będzie miała błędy w trakcie użytkowania.

Testowanie aplikacji zajmują się doświadczone w tym temacie osoby, które sprawdzają ją gruntownie. Nie jest to zadanie proste, zajmuje sporo czasu, ale jest to krok którego ominąć nie można. Aplikację dopiero po testach należy wprowadzać na rynek i dopiero wtedy należy zacząć ją promować. Testy twojej aplikacji przeprowadzi dla Ciebie firma https://supportdevs.com/