Skip to content Skip to footer

Właściwości kleju UV

Kleje UV charakteryzują się dużymi właściwościami użytkowymi. Dlatego też często kleje te wykorzystywane są w wielu różnych branżach. Mogą służyć choćby do klejenia szkła, pleksi czy plastiku. Oczywiście ważny jest tu wybór odpowiedniego produktu.

Czas schnięcia

Klej UV cechuje bardzo krótki czas schnięcia. Pamiętać jednak trzeba, że tego typu klej nie schnie w sposób naturalny. Konieczne jest zastosowanie specjalnej lampy. Dzięki naświetlaniu klej wyschnąć może już w niecałą minutę.

Aby jednak proces schnięcia przebieg prawidłowo, pamiętać trzeba, że klej i lampa stosowane muszą być zgodnie z instrukcją. Dzięki temu naświetlanie w żaden sposób nie wpłynie na właściwości kleju.

Estetyka

Klej uv charakteryzuje także estetyczny wygląd. To dzięki temu, iż jest on przezroczysty. Po procesie klejenie nie pozostawia on żadnych śladów. Dlatego też kleje UV stosowane są wszędzie tam, gdzie liczy się estetyczny wygląd i nienaganna prezencja elementów, które są łączone.

Warto podkreślić także to, że klej typu UV jest bardzo wydajny. Wystarczy mała jego ilość, aby mocno skleić ze sobą dwa elementy. Klej mocno trzyma także po długim okresie eksploatacji sklejonych elementów.

Odporność

Kleje UV ją nie tylko wydajne, ale i odporne na czynniki otoczenia. Na rynku dostępne są choćby kleje UV, które są wodoodporne. Idealnie zatem nadają się do łączenia elementów, które potem będą miały kontakt z wodą.

Co ważne, kleje UV są bezpieczne dla osób, które ich używają. Posiadają bowiem bazę akrylową lub metakrylową. Spełniają zatem wszystkie normy bezpieczeństwa.