Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto stosować zbiorniki dwupłaszczowe?

Dbałość o środowisko i bezpieczeństwo jest coraz powszechniejsza nawet w niewielkich przedsiębiorstwach. Także rolnicy zaczynają doceniać wagę problemu. Pokazujemy, dlaczego warto stosować zbiorniki dwupłaszczowe do paliwa i wielu innych szkodliwych substancji.

Co decyduje o wyjątkowości dwupłaszczowych zbiorników?

Głównym wyróżnikiem zbiorników dwupłaszczowych jest ich budowa. Składają się właściwie z dwóch zbiorników – wewnętrznego, zwanego zbiornikiem właściwym, i zewnętrznego, czyli płaszcza. Oprócz tego na zbiornik składają się także różnego rodzaju rurociągi, zawory czy pompy.Dzięki takiej budowie zbiornik dwupłaszczowy na paliwo nie zanieczyści środowiska, nawet przy uszkodzeniu wewnętrznego zbiornika. Zewnętrzny płaszcz zatrzyma olej napędowy wewnątrz. On też chroni zbiornik przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi czy uszkodzeniami mechanicznymi. Przestrzeń między dwoma płaszczami dodatkowo zabezpiecza olej napędowy przed ekstremalnymi zmianami temperatur, co oczywiście korzystnie wpływa na jakość paliwa. Zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe są produkowane ze stali lub specjalnych tworzyw sztucznych. Tworzywa muszą być odporne także na kontakt z substancjami, które będą przechowywane w zbiorniku.

Transport zbiorników nawet z paliwem jest łatwy i bezpieczny.

Gdzie można stosować zbiorniki

Zbiorniki dwupłaszczowe są produkowane w bardzo różnych wielkościach. Nadają się do stosowania nie tylko w przemyśle, ale także w rolnictwie. Tu bardzo popularne są zbiorniki dwupłaszczowe do paliwa. Wszędzie tam, gdzie wykorzystuje się olej napędowy zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe są wręcz niezbędne. Dzięki nim nie trzeba jeździć na stację benzynową po paliwo. Jest to szczególnie istotne w przypadku maszyn ciężki czy rolniczych. Przedsiębiorstwa budowlane, firmy kurierskie czy spedycyjne oszczędzają dzięki zbiornikom paliwowym dwupłaszczowym czas i pieniądze.Zbiornik dwupłaszczowy na paliwo przyda się także, gdy ogrzewanie lokali jest na olej opałowy. Mamy wtedy pewność, że paliwo do kotła będzie bezpiecznie przechowywane.Trzeba też pamiętać, że odpowiednie przechowywanie paliwa jest uregulowane prawnie. Jeśli wskutek niewłaściwego przechowywania coś się stanie, to nie tylko firma ubezpieczeniowa nie wypłaci odszkodowania, ale także można zapłacić karę za łamanie przepisów.